Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ, надав кілька порад позичальникам, які допоможуть уникнути зайвих витрат та “боргових лещат”:
- При потребі в отриманні кредиту перш за все звертатися до банків, в яких діють партнерські програми та які можуть запропонувати кілька варіантів-програм для погашення кредиту (це може суттєво пом’якшити фінансові умови за кредитом).
- Чітко планувати власні фінансові можливості для своєчасного погашення кредиту (найбільш вигідним для позичальника буде той кредит, який потребуватиме першого внеску в розмірі від 10% до 30% від вартості запланованої покупки).
- Поцікавитися про наявність прихованих комісій чи платежів, які можуть стати додатковим і непотрібним навантаженням на позичальника.
- Для отримання кредиту обирати ту банківську установу, яка пропонує широкий вибір кредитних програм разом з простими та зрозумілими умовами та швидким ухваленням рішення про його отримання.
- Поцікавитися, чи готовий банк, в разі виникнення непоборних (форс-мажорних) обставин запропонувати додаткове відтермінування, перекредитувати та на яких умовах.
“Доступність кредитування є виразником не просто стабільності, а й сталого розвитку країни. Згідно з прогнозами, попри війну, у 2024 році ситуація в економіці покращуватиметься, що позначиться на загальних доходах громадян, і це опосередковано впливатиме на розвиток споживчого кредитування”, - підсумував Дмитро Замотаєв.