Комерційні банки активно розвиватимуть власні кредитні програми для малого та середнього бізнесу

Суттєве зниження облікової ставки з 25% до 15% дає змогу комерційним банкам активно розвивати власні цільові кредитні програми для МСБ терміном до 5 років, а також спільні програми банків і виробників (постачальників) основних засобів ведення бізнесу (кредити на придбання виробничого чи медичного обладнання, спецтехніки, комерційного транспорту тощо). 


Про це розповіла
Оксана Шульга, директор департаменту малого та середнього бізнесу ГЛОБУС БАНКУ.

Експертка вважає, що у 2024 році за сприятливих економічних умов (наприклад, за подальшого зниження облікової ставки до 14-12%) ставки за кредитами для МСБ можуть скоротитися на 2-3% - до 15-17% річних, що суттєво вплине на популярність таких кредитів у підприємців.

За її даними, найбільш популярними будуть кредити до 2-3 млн грн терміном до 5 років із щомісячним погашенням. При цьому При цьому активний попит зосередиться на придбанні комерційного транспорту, сільгосптехніки (тягачів, тракторної техніки, косарок, сівалок і т.ін.), професійного стоматологічного обладнання.

“Дуже часто банки отримують запит бізнесу на цільове кредитування. Банк, як посередник і майбутній фінансовий гарант, напряму налагоджує контакти з виробниками та постачальниками затребуваних засобів для бізнесу. Адже виробники зацікавлені в стабільному зростанні попиту, покупці - в оформленні кредитів на вигідних партнерських умовах. Відповідно банки мають стимул для подальшого розвитку та вдосконалення кредитування. Саме тому головним завданням банків у 2024 році стане створення максимально сприятливих та вигідних умов для учасників цього “кредитного ланцюжка”, — підсумувала Оксана Шульга.