ШІ не замінить банківських фахівців: підсумки конференції IT@BANK 2023

Головною темою щорічної конференції IT@BANK 2023, яка 15 листопада відбулася у Варшаві, стало вивчення, аналіз та перспективи широкого впровадження штучного інтелекту в банківську сферу.

Про це розповіла Анна Довгальська, заступниця голови правління ГЛОБУС БАНКУ.

Серед найголовніших тем, навколо яких точилися дискусії, експертка виокремила висхідну роль штучного інтелекту у відкритих моделях, вплив технологій глибокого навчання на сферу DevOps, автоматизація аналізу транзакцій для оптимізації процесів оплати, гіперперсоналізація обслуговування клієнтів та створення персоналізованих продуктів, а також перспективи та актуальні тренди у сфері кібербезпеки.

"Попри те, що штучний інтелект вже зараз суттєво впливає на банківську сферу, і його вплив надалі зростатиме, однак попит на банківських фахівців залишиться високим", - зазначила банкір.

За її словами, штучний інтелект не зможе позбавити банківську сферу “людського фактора”, проте від фахівців вимагатиметься отримання нових навичок, до певної міри перепрофілювання, а роль тренерів зі штучного інтелекту стане дуже затребуваною.

“Без сумніву, ШІ - це майбутнє, яке крок за кроком стає сьогоденням. Це вже не вигадка футуристів. Саме тому українські банки вже зараз намагаються тестувати елементи штучного інтелекту у своїх застосунках, окремих операційних діях. Саме завдяки передовим технологіям українська банківська система вважається однією з передових у світі”, - підсумувала Анна Довгальська.