5 порад позичальникам, що найближчим часом планують отримати банківський кредит

Перша заступниця голови  правління ГЛОБУС БАНКУ Олена Дмітрієва надала 5 основних порад громадянам, що планують отримати банківський кредит. Так, зокрема: 

  1. Позичальнику варто поцікавитися, які партнерські програми діють між банком та постачальником, продавцем необхідного товару. Адже партнерські програми передбачають низку переваг для покупця, як, наприклад, зниження комісії за оформлення кредиту чи можливість оформлення розтермінування на вигідних для позичальника умовах.
  2. Оптимальний перший внесок на придбання житла, автомобіля чи побутових речей становить від 10% до 30% від вартості (чим більший перший внесок, тим менше кредитне навантаження на позичальника).
  3. У випадку оформлення іпотечного кредиту на придбання житла на первинному ринку за умовами партнерських програм, позичальник отримує додаткову гарантію надійності девелопера та може розраховувати на більш вигідні кредитні ставки.
  4. Бажано поцікавитися про розмір комісій та прихованих платежів (у надійних банках він не повинен перевищувати 2-3% від суми позики).
  5. Варто звернути увагу, чи є ставка за кредитом фіксованою, а не плаваючою, що може в майбутньому ускладнити своєчасне погашення позики.

“Економічний поступ попри війну стимулюватиме розвиток банківського кредитування: комерційні банки формують оптимальні кредитні умови за всіма видами позик, як то, приміром, іпотечні програми для придбання житла на первинному ринку чи кредити на придбання основних засобів ведення бізнесу. Саме тому найближчим часом зростання кількості позичальників буде вагомим: з другої половини грудня настане найбільш слушна пора для потенційних клієнтів оформити максимально вигідний для них кредит”, - підсумувала Олена Дмітрієва.