АВТОЦИВІЛКА

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) - це страхування відповідальності за шкоду, яка може бути спричинена автомобілем Страхувальника іншим особам (їх життю, здоров'ю та/або майну).

У разі скоєння водієм транспортного засобу (ТЗ) дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), відшкодування отримує інший учасник ДТП, якому нанесено шкоду. Водій чи власник транспортного засобу, які спричинили ДТП, не отримують відшкодування, але їх обов'язок перед потерпілими по відшкодуванню шкоди приймає на себе страхова компанія.


Обов'язковий ліміт відповідальності:
- за шкоду, заподіяну майну потерпілих - 100 000 грн. на одного потерпілого (якщо кількість потерпілих більше 5, то на всіх розподіляється п'ятикратний розмір ліміту відповідальності);
- за шкоду, заподіяну життю та/або здоров'ю - до 200 000 грн. по кожному потерпілому.
У разі настання ДТП за участю лише забезпечених транспортних засобів, водії мають право спільно скласти повідомлення («Європротокол») без участі працівників ДАІ за умови:
- відсутності травмованих (загиблих);
- згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин скоєння ДТП;
- відсутності у водіїв ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.


У такому разі, водії транспортних засобів після складення повідомлення («Європротоколу») мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов'язку інформувати Державтоінспекцію про її настання.
Договори ОСЦПВВНТЗ укладаються за принципом «один автомобіль - будь-який водій» строком на 1 рік.
Для оформлення страховки необхідно звернутися до відділення Банку та мати при собі оригінал паспорту та реєстраційний номер облікової картки платника податків.


ЗЕЛЕНА КАРТКА


"Зелена картка" - це обов'язкова "автоцивілка", що діє на території інших держав.

 

За Договором "Зелена картка", застрахованою є відповідальність водія транспортного засобу, а не саме авто.
Тобто, страхова компанія відшкодовує витрати, пов'язані з нанесенням шкоди майну, життю чи здоров'ю інших учасників дорожнього руху - через ДТП з вини Страхувальника (застрахованої особи).
Як і за Договорами обов'язкової "автоцивілки" в Україні, страховим випадком є ДТП, в результаті якої заподіяна шкода третім особам. За результатами такої події настає цивільна відповідальність Страхувальника, що і є приводом для страхової виплати.

 

Поліс "Зелена картка" компенсує:
- збиток, який власник авто заподіяв здоров'ю інших учасників руху;
- збиток, який власник авто заподіяв майну (транспортним засобам) інших учасників руху.
Страхова сума (ліміт відповідальності) на етапі оформлення Поліса "Зелена карта" не встановлюється.
Якщо настає страховий випадок, страхова сума встановлюється згідно із законодавством тієї країни, на території якої стався цей випадок.

За Договором "Зелена картка", франшиза та будь-які інші обмеження відсутні.

 

Вартість Поліса залежить від:
- типу транспортного засобу;
- терміну дії договору (від 15 днів до 1 року);
- країни відвідування.

 

Важливо: існує 2 типи полісів "Зелена картка":
- Поліс, дія якого поширюються на території всіх країн-учасниць системи "Зелена карта";
- Поліс, дія якого поширюється на території Азербайджану, Білорусі, Молдови, Російської Федерації.
Для оформлення страховки необхідно звернутися до відділення Банку та мати при собі оригінал паспорту та реєстраційний номер облікової картки платника податків.