Банк «ГЛОБУС» отримав відзнаку за внесок у розбудову Національної депозитарної системи України

Рішенням Ради Професійної асоціації реєстраторів та депозитаріїв (ПАРД) ПАТ «КБ «ГЛОБУС» нагороджено відзнакою «За активне сприяння розвитку Національної депозитарної системи та розбудову саморегулювання в Україні». Урочиста церемонія нагородження відбулася 28 лютого поточного року в ході XXIV Загальних зборів ПАРД. Про це повідомила начальник управління депозитарної діяльності Банку «ГЛОБУС» Олена Ситенко.

Також, під час церемонії Рада ПАРД відзначила Почесною грамотою «За активну участь у роботі ПАРД та значний особистий внесок у розвиток законодавства України у сфері регулювання фондового ринку, депозитарної системи, захисту прав інвесторів та акціонерів» начальника управління депозитарної діяльності ПАТ «КБ «ГЛОБУС» Олену Ситенко.

«Для Банку «ГЛОБУС» дана відзнака є надзвичайно цінною, адже вона свідчить про те, що, не зважаючи на загальну тенденцію падіння активності на фондовому ринку, Банк не тільки зберіг позитивну динаміку, а й значно підвищив обсяги депозитарних операцій. Наш Банк – один з восьми нагороджених даною відзнакою зберігачів, при тому, що лише чотири номінанти є банківськими установами», - зауважила Олена Ситенко.

За її словами, у 2011 році Банк збільшив обсяг доходів від надання послуг зберігача ЦП у 5,5 разів, порівняно з показниками минулого року, а також збільшив кількість депонентів зберігача ЦП у 130 разів.

Окрім послуг зберігання цінних паперів, Банк активно здійснює на ринку й торгівельні операції. З моменту видачі Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку ліцензій на право здійснення професійної діяльності на фондовому ринку, а саме дилерської, брокерської діяльності, а також андеррайтингу, Банк спiвпрацює з провiдними банкiвськими установами та професiйними учасниками фондового ринку, здійснює торгівлю як корпоративними облігаціями, так і облігаціями внутрішньої державної позики, при цьому постійно потрапляє до різного роду рейтингів, займаючи провідні місця. Так, за результатами 2011 року ПАТ «КБ «ГЛОБУС» посів 18 позицію серед більш як 140 членів Фондової біржі ПФТС за обсягами торгівлі ОВДП.

Довідка: ВАТ КБ «Глобус» зареєстровано Національним банком України 29 листопада 2007 р. У березні 2011 року ВАТ «КБ «ГЛОБУС» було перейменовано у ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КОМЕРЦІИНИЙ БАНК «ГЛОБУС». У жовтні 2011 року у зв'язку із внесенням змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» ПАТ «КБ «ГЛОБУС» отримав нову банківську Ліцензію на право надання банківських послуг і Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій. Ліцензія № 240, видана Національним банком України 26.10.2011 року. Відповідно до звітності за 4 квартал 2011 року Банк отримав прибуток у розмірі 4,777 млн. грн., активи та пасиви ПАТ «КБ «ГЛОБУС» склали 1 784 083 тис. грн. На разі, у ПАТ «КБ «ГЛОБУС» працює 21 відділення: у Києві, Запоріжжі, Ужгороді, Дніпропетровську, Кам'янець-Подільському, Одесі, Сумах, Львові, Харкові, Полтаві, Чернігові, Луганську, Миколаєві, Тернополі, Черкасах, Чернівцях, Севастополі, Вінниці та Івано-Франківську.