Банк «Глобус» увійшов до переліку банків-агентів із оформлення ПДВ-ОВДП

Відкрите акціонерне товариство «Комерційний Банк «Глобус» виконуватиме функції агента із оформлення відшкодування податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики. Нагадаємо, перелік банків-агентів, які мають право обслуговувати обіг облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), що випускаються для відшкодування ПДВ, і, які є клієнтами депозитарію Національного банку України, був визначений Міністерством фінансів.

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2010р. N 368 «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість» платники податку, які задекларували суму ПДВ до 01 травня 2010р., можуть не пізніше 25 червня 2010р. надати документи в органи Державної податкової інспекції для отримання облігацій в рахунок невідшкодованої суми ПДВ.

За словами Голови Правління ВАТ КБ «Глобус» Валерія Прохоренка, для того, щоб стати власником ПДВ-облігацій, платник податку повинен мати рахунок в цінних паперах у Банку. «Але відкриті при оформленні ПДВ-ОВДП рахунки в цінних паперах можуть надалі використовуватися не лише для роботи з цими облігаціями, але і з іншими цінними паперами, облік яких ведеться в бездокументарній формі, – роз'яснює Голова Правління. – У свою чергу, наші існуючі клієнти можуть використовувати вже відкриті раніше рахунки в цінних паперах для оформлення ПДВ-облігацій та подальшої роботи з ними».

Банк «Глобус» здійснює професійну депозитарну діяльність зберігача цінних паперів з минулого року. (Ліцензія Серії АВ № 483504 видана 30 липня 2009 р.). Але вже за підсумками рейтингу ПФТС за обсягами торгів корпоративними облігаціями за квітень 2010р. посів третє місце серед усіх учасників ринку. «Ми завжди прагнемо максимально оперативно надавати послуги із оформлення, відкриття і ведення рахунків в цінних паперах. Висококваліфіковані фахівці Банку забезпечують якісне, своєчасне обслуговування та максимум комфорту і пропонують найбільш вигідні для наших клієнтів умови. Це і дозволяє Банку досягати значних успіхів на фондовому ринку України», – додає Голова Правління.


Довідка: Станом на 1 червня 2010 р. активи ВАТ «КБ «Глобус» - 637,8 млн. грн. зобов'язання – 457,6 млн. грн. Регулятивний капітал – 174,9 млн. грн., статутний капітал - 160 млн. грн. Відділення Банку працюють в Києві, Запоріжжі, Ужгороді та Дніпропетровську.

ВАТ «КБ «Глобус» (www.globusbank.com.ua) зареєстровано Національним банком України 29 листопада 2007 року. Засновником ВАТ «КБ «Глобус» є ТОВ «Українські Медіа Технології»", які володіють 100% пакетом акцій Банку.