Банки знизили іпотечні ставки відразу на 3%

З початку широкомасштабного вторгнення комерційні банки вперше знизили іпотечні ставки, скоротивши їх відразу на 3%. 

Про це повідомила Олена Дмітрієва, Перша заступниця Голови правління ГЛОБУС БАНКУ.

За словами експертки, зниження розміру облікової ставки до 20% спонукає банки до розвитку та покращення умов широкого спектра кредитних і зокрема іпотечних програм. 

“Зниження облікової ставки стало поштовхом до активізації кредитування, в першу чергу іпотеки, яка не може розвиватись в умовах високих відсоткових ставок”, - зазначила вона. 

Фахівчиня розповіла, що перш за все очікується пожвавлення іпотечного кредитування саме на первинному ринку, який з початку повномасштабної агресії практично завмер. Особливо цікавими для покупців житла будуть партнерські програми кредитування, за якими банк може запропонувати найнижчі відсоткові ставки:

  • програма з терміном погашення до 3 років: залежно від початкового внеску середні ставки складуть від 7% до 12% річних.
  • програма до 5 років із середніми ставками від 11% до 14% річних;
  • іпотечна програма на 20 років: 4% на перший рік та 19% на подальші 19 років.

Вона зазначила, що за результатами перших шести місяців 2023 року частка кредитів на первинному ринку в банківській системі складає усього 1,1% від загальної кількості виданих іпотечних кредитів. 

“Такі результати обумовлені не тільки високими ставками, але й загальним зниженням попиту на первинному ринку. Тому покращення умов кредитування посприяє збільшенню попиту на нерухомість, що будується”, - резюмувала Олена Дмітрієва.