Дмитро Замотаєв: “Картковий бізнес ГЛОБУС БАНКУ вийде на новий рівень”

Начальник департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС Банку — про майбутнє безконтактних платежів.

 

Мережа безконтактних платежів-це в першу чергу зручність і швидкість обслуговування клієнтів. Клієнти вже встигли оцінити ці переваги, про що недвозначно свідчать результати. У 2019 році Україна увійшла в топ-10 країн світу за кількістю безконтактних платежів з використанням мобільних телефонів, браслетів, смарт-годин, говорить статистика, надана Mastercard. Також в компанії підрахували, що за нинішній рік кількість NFC-оплат зросла у вісім разів.

 

Зараз наш функціонал по безконтактних платежах досить обмежений і представлений тільки картами з можливістю безконтактних платежів, які ми випускаємо як для mass-сегмента, так і для affluent-сегмента. Інші популярні варіанти безконтактних платежів поки недоступні нашим клієнтам з огляду на те, що банк зараз реалізує проект по зміні обслуговуючого процесингу. Після його реалізації наш картковий бізнес банку вийде на новий рівень і дозволить запропонувати клієнтам весь спектр безконтактних платежів – від платежів телефонами ДО ІНШИХ «розумних» гаджетів.

 

Я думаю, що безконтактні платежі не варто розглядати як повноцінну заміну фізичним карткам і готівковим. На користь цієї думки говорить і досвід більш розвинених країн, де всі ці інструменти існують паралельно, доповнюючи один одного. Тому я вважаю, що у нашої країни є великий потенціал по нарощуванню обсягів безконтактних платежів з проникненням цих інструментів в глибинку і підвищенням рівня фінансової грамотності населення, а також зростанням його добробуту.

 

https://banker.ua/uk/projects/nfc-platezhi-opituvannya-bankiriv/