Дмитро ЗАМОТАЄВ: “Ми сповідуємо обережний підхід”

Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ про депозитні ставки.

 

Попри те, що теперішню ситуацію в бізнесі, зокрема в банківському секторі, доволі часто характеризують як кризову, практичні результати роботи банків аж ніяк не підтверджують дане песимістичне твердження. Пандемія, безперечно, вплинула на функціонування кредитно-фінансових установ і змусила їх блискавично пристосовуватися до нових умов та змінювати підходи до роботи з клієнтами, але виявилося, що не все так страшно.

 

Так, цього разу банки не спостерігають масового відтоку коштів, що було притаманно попереднім кризовим періодам в українській економіці. ГЛОБУС БАНК з честю пройшов гостру фазу карантину та забезпечив збереження депозитного портфеля на рівні березня 2020 року. Більше того, стабільна позиція Банку на ринку залучення коштів клієнтів дозволила нам на початку літа підтримати тренд з падіння процентних ставок та забезпечити їх поступове зниження (на 3–4% річних в національній валюті) для нових депозитів без втрати портфеля. За допомогою інших стимулів та бонусів ми змогли зберегти давніх відданих клієнтів і навіть розширити їхнє коло.

 

Потенціал із подальшого зниження ставок ще й досі не використано в повному обсязі. За сприятливих економічних умов можливе їхнє подальше незначне коригування. Зараз, напередодні осіннього відновлення бізнес-активності, банки зайняли вичікувальну позицію, щоб визначитися з подальшим вектором розвитку ситуації. Наша політика залежатиме в тому числі від запропонованих урядом карантинних заходів та свіжих економічних показників. ГЛОБУС БАНК відповідно коригуватиме й свою процентну політику із залучення нових ресурсів. Ми сповідуємо обережний підхід. Схожу політику зараз також пропагує Національний Банк України, який своїм останнім рішенням від 3 вересня залишив незмінною облікову ставку. Тим самим він подав ринку сигнал — фінансовий ресурс для економіки дорожчати не повинен.