Дмитро ЗАМОТАЄВ: "Після суттєвого падіння в останні роки нині потенціал до зниження процентних ставок вже є фактично вичерпаним"

Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку - про тенденції на депозитному ринку.

 — У 2020 році Глобус Банк продовжив успішно втілювати в життя стратегію нарощування ресурсної бази в національній валюті із одночасним дотриманням загальної ринкової тенденції зі зменшення вартості залучених коштів. Так, за 2020 рік приріст коштів у національній валюті склав понад 12%, і це при тому, що вартість портфеля знизилася більше, ніж на 3 процентні пункти. Нам вдалося не лише зберегти лояльність своїх клієнтів, а й збільшити їхнє коло.

Ми також надалі дотримуємося стратегії максимального залучення не коротких, а довгострокових депозитів терміном більше року, тому їхня частка у нашому портфелі невпинно зростає і вже перевалила за половину. Це допомагає банку ефективніше вибудовувати кредитну політику і пропонувати нашим потенційним клієнтам цікавіші і вигідніші кредитні продукти.

Будуючи плани на 2021 рік, ми виходимо з того, що після суттєвого падіння в останні роки нині потенціал до зниження процентних ставок вже є фактично вичерпаним. Одним з перших сигналів про здорожчання фінансових ресурсів стало недавнє рішення НБУ про підвищення облікової ставки. Базуючись на прогнозах Мінфіну та Національного банку України, які цього року передбачають зростання рівня інфляції, ми очікуємо, що з другого півріччя 2021 року можна навіть очікувати на незначне підвищення процентних ставок за депозитами в національній валюті. Рівень ставок для валютних депозитів навряд чи зміниться і залишиться порівняно низьким.

Що стосується самих депозитних продуктів, то популярністю серед населення продовжать користуватись прості продукти з широким функціоналом дистанційного управління депозитними рахунками. До речі, ним користується дедалі більше наших клієнтів різних вікових категорій, а пандемія і карантинні обмеження лише прискорили процес стрімкого переходу клієнтів в он-лайн. Ідучи назустріч побажанням своїх клієнтів, ми постійно розробляємо, вдосконалюємо і пропонуємо їм нові можливості, на що вони відповідають Глобус Банку довірою і лояльністю.