Дмитро Замотаєв: "Поведінкова модель клієнтів змінилася"

Про це Начальник департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку розповів під час круглого столу «Вплив карантину на «заощадливі» звички українців», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

 

Ще на початку року середня ставка за депозитами становила 15-16% річних в гривні, зазначив він.

 

«А вже під кінець квітня – на початку травня ставка опустилася до 11%. Для клієнтів це був певний шок, і вони почали шукати варіанти зняття коштів там, де їх нова ставка не влаштовувала, для перевкладення коштів в банки, де були депозити із можливістю поповнення для максимізації своїх доходів. Тому що були депозити, які розміщувалися ще в 2019 році за привабливими ставками. Зараз клієнти зрозуміли, що збільшення ставок за новими депозитами не планується», – каже Дмитро Замотаєв.

 

Через низькі відсотки українці шукають альтернативні інструменти для вкладень своїх заощаджень в іноземній валюті.

 

«Є вже банки, які від’ємні ставки за такими рахунками пропонують клієнтам. Ринок зафіксується близько нуля, або клієнт буде доплачувати за цей поточний чи депозитний рахунок», – зазначив він.

 

У цих умовах клієнти почали сприймати вклади в іноземній валюті як валюту у депозитних скриньках.

 

«Клієнт, аби не тримати кошти вдома, приносить їх в банк, і не заради того, щоб отримувати 0,5-1% річних. Ті, хто не готовий знімати і платити за сейф, розміщують валюту на рахунки, – розповів Дмитро Замотаєв. – Попит на сейфи збільшився, в містах-мільйонниках він найбільший. І там ці комірки фактично всі заповнені. Залишаються маленькі комірки, які не дуже популярні. В містах із населенням менше мільйона попит зріс, але легше знайти вільні комірки. У нас заповненість комірок зросла на 20-25% з початку року», - підкреслив Д.Замотаєв.