Дмитро Замотаєв: «Відсоткові ставки за депозитами знижуватимуться»

Що буде з депозитами в українських банках улітку.

 

Про це начальник департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ розповів під час круглого столу «Карантинні інвестиції: яким буде ринок депозитів до кінця 2020 року?», проведеного онлайн Фінансовим клубом.

 

Зниження до 10% очікується до кінця літа. «Ми хочемо на кінець літа побачити середню ставку залучення на рівні 10% – максимум 11% річних. Зараз у нас максимальна ставка залучення – 12,75% за вкладами на півтора року», – заявив Дмитро Замотаєв.

 

На його думку, незначне підвищення ставок окремими банками під час карантину - явище тимчасове. «Ми протягом цієї кризи не робили дорогими короткі терміни, ми зберегли класичний підхід, коли за довшим терміном – вища ставка», – сказав він.

 

Багато установ пропонували підвищені ставки за онлайн-депозитами. «Деякі банки давали збільшену ставку, якщо клієнти продовжували депозит через дистанційні канали, або використовували автопролонгацію. Ми також впровадили лонгування депозитів з бонусом», – зазначив Д.Замотаєв.

 

ГЛОБУС БАНК традиційно активізується на ринку депозитів після відпусток – у другій половині серпня, коли починається сплеск ділової активності.«Цього року відбудеться зсув. Коли карантин буде знято, як очікуємо – наприкінці червня, то активізація з кінця серпня зрушиться на середину – кінець липня. Але говорити, що ми влітку запропонуємо клієнтам нові бонуси, поки не можемо», – визнав він.

 

Банки також шукають альтернативні депозитам інструменти для інвестицій, щоб запропонувати їх клієнтам. При цьому, вважає начальник департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ, треба розрізняти інструменти для масового сегмента і спеціалізовані інвестиції.

 

«Для масового сегмента це депозити, ОВДП і золото. А варіанти екзотичного інвестування – різні варіанти купівлі корпоративних облігацій, інвестування за кордон. Ми роздрібний банк і знаємо, що наші клієнти переважно хочуть бачити пропозиції за стандартними і зрозумілими для них інструментами інвестування», – підкреслив Дмитро Замотаєв.