Дмитро Замотаєв: «Попит на накопичувальні вклади зростатиме зі зростанням рівня фінансової грамотності населення і його добробуту»

Начальник департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС Банку — про перспективи ринку і появу нових гравців.

 

Накопичувальні вклади дозволяють клієнтам спланувати своє фінансове майбутнє після закінчення фази активної трудової діяльності. Специфіка даних продуктів полягає в їх довгостроковості і, відповідно, вимагає певної стабільності ринку і довіри до компаній, керуючим накопиченими коштами. Саме тому ці продукти досить популярні в країнах з розвиненою економікою, де ймовірність кардинальних потрясінь мінімальна. Для економік, що розвиваються, дані продукти, як правило, використовуються в різних гібридних моделях, які дозволяють мінімізувати для клієнта ризики довгострокового накопичення.

 

Наш банк в даному сегменті пропонує базові продукти, які розраховані на мас-сегмент. Це накопичувальні депозитні продукти з капіталізацій процентної ставки, обмежені тільки терміном їх розміщення, який клієнт вибирає самостійно. Крім цього, Глобус Банк є уповноваженим банком з виплати пенсій і, відповідно, всі пенсіонери, які обслуговуються в банку, отримують можливість не тільки отримувати в Глобусі не тільки пенсії, а й підвищені процентні ставки на залишки коштів, розміщених в банку.

 

В Україні найбільш повні продукти накопичувальних вкладів і пенсій поки пропонуються різними КУА і фінансовими організаціями. При цьому специфіка українського ринку не дозволяє їм активно залучати клієнтів» з вулиці”, саме тому всі такі організації працюють з великими підприємствами, обслуговуючи їх співробітників. При цьому відрахування в такому випадку проводяться в “пасивному режимі”, коли Бухгалтерія автоматично розщеплює заробітну плату на кілька частин, одну з яких направляє на накопичувальний вклад.

 

Надалі, зі зростанням рівня фінансової грамотності населення і зростанням добробуту, попит на подібні продукти почне зростати, що призведе до збільшення пропозиції і появи на даному полі повноцінних ринкових гравців.