Дмитро Замотаєв: "IBAN - крок на шляху імплементації європейських стандартів"

"Введення IBAN є черговим кроком на шляху імплементації європейських стандартів. Так, IBAN це міжнародний номер банківського рахунку відповідно з європейськими стандартами, який містить всю необхідну інформацію для здійснення грошового переказу. Відповідно при використанні IBAN для проведення грошових переказів, клієнту необхідно буде надавати менше інформації, що відповідно зменшить ймовірність помилок і збільшить швидкість обслуговування клієнтів.

Впровадження IBAN це досить складний з технічної точки зору проекту, оскільки всі гравці ринку повинні мати можливість генерувати номери IBAN, так і працювати з ними. Саме тому НБУ і передбачив перехідний період у використанні IBAN з 5 серпня до 31 жовтня, коли паралельно можливе існування і використання двох варіантів рахунку, що дає можливість всім учасникам ринку підготувати свої процеси та програмне забезпечення для повноцінного використання IBAN.

Банк Глобус зі свого боку реалізував процедуру переходу на IBAN таким чином, що б мінімізувати незручності клієнтів і надати максимальний сервіс при їх обслуговуванні. Вже починаючи з 5 серпня, всі нові клієнти банку при відкритті рахунків отримують інформацію як про номер стандартного рахунку, так і номер IBAN, використання якого стане обов'язковим з 01 листопада 2019 року. Крім цього всім існуючим клієнтам вже присвоєні відповідні номери IBAN, які будуть доведені до клієнтів для подальшого використання," - підсумував Дмитро Замотаєв.

Джерело: maanimo.com