Дмитро Замотаєв: "Вихід з карантину відновить тренд зі зниження ставок за депозитами і кредитами"

Начальник департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ - про вплив облікової ставки НБУ на здешевлення кредитів.

Динаміка зміни облікової ставки НБУ є свого роду сигналом, який вказує всім учасникам банківського ринку на найближчий тренд його розвитку. При цьому не варто чекати синхронної і швидкої зміни ставок за кредитами, оскільки банки працюють зі сформованою раніше ресурсною базою. Відповідно, спочатку банки повинні переглянути вартість залучення пасивів, що з лагом в 1-3 місяці почне впливати на загальну вартість пасивного портфеля банку, і лише тоді у банків з’явиться можливість поступового здешевлення вартості нових кредитів.

Банк «Глобус» завжди тримає руку на пульсі і готовий оперативно реагувати на зміну ринкової кон’юнктури. Як ми і прогнозували, вихід з карантину відновить тренд по зниженню ставок по депозитах і кредитах. Протягом найближчого тижня банком буде зроблено перший крок на шляху перегляду ставок за кредитами – це зміна ставок за депозитами. Відповідно, питання перегляду ставок за кредитами стане актуальним вже на початку липня, коли буде оцінений ефект від роботи банку за новими депозитними ставками.

Зараз облікова ставка НБУ знаходиться на рекордно низькому рівні, і тепер завдання банків – внести необхідні коригування в свою цінову політику з дотриманням балансу інтересів як вкладників, так і позичальників.

Вартість ресурсів – це тільки частина (хоч і основна) в собівартості кредитної операції. Ще одним вагомим блоком у собівартості великих заставних кредитів є оцінка кредитного ризику, яка забезпечується за рахунок перевірки інформації в різних базах даних (у т.ч. кредитних бюро). Поточна архітектура баз, які банки використовують для комплексної перевірки позичальника, не дозволяє повноцінно автоматизувати подачу запитів і обробку отриманих відповідей, що змушує банки використовувати дорогі людські ресурси, а також закладати підвищений ризик неповернення.

Оригінал читайте тут