Катерина Личана: «Для повноцінної роботи іпотечного кредитування відсоткові ставки за кредитами повинні бути нижче 15% річних»

Начальник управління по роботі з партнерами ГЛОБУС БАНКУ Катерина Личана в коментарі сайту "Сьогодні" розповіла про попит на іпотеку в Україні.

«Сьогодні розвиток іпотечного кредитування можливий лише за умови реалізації спільних програм із забудовниками. Якщо в 2017-2018 роках банки активно розвивали іпотечні програми з забудовниками в Києві і Харкові, то вже в 2019-2020 роках ми очікуємо збільшення кількості спільних програм із забудовниками в інших регіонах.

Партнерські програми кредитування – це успішний приклад "win-win" стратегії, коли клієнти отримують лояльні умови кредитування і зменшують свої ризики, а банк мінімізує свої кредитні ризики за рахунок роботи з надійними забудовниками, пакет дозвільних документів за якими був попередньо проаналізований та схвалений банком, як і схема фінансування.

Найчастіше іпотечні кредити оформляють на покупку 1-2 кімнатних квартир класу "економ" і "комфорт", середня сума кредиту 550 тис. грн, сума початкового внеску 30-40%.

Зниження відсотків за кредитами на 2-3% безумовно збільшить попит клієнтів на іпотеку. Прогнозуємо, що кількість звернень зросте на 20%.»

Читайте матеріал повністю за посиланням