«Експерт-рейтинг» підтвердив рейтинг банку «ГЛОБУС» на рівні uaBBB

Рейтингова агенція «Експерт-рейтинг» підтвердила кредитний рейтинг ПАТ «КБ «ГЛОБУС» за національною шкалою на рівні uaBBB. Про це повідомив Заступник Голови Правління Банку Сергій Коцупатрий.

Підтверджуючи кредитний рейтинг, агентство керувалося даними, опублікованими в звітності банку за січень-вересень 2011 року.

«У висновку експертів агентства йдеться, що за даний період Банк «ГЛОБУС» показав стабільне зростання всіх ключових показників діяльності. Так, в третьому кварталі поточного року, так само як і за підсумками двох попередніх кварталів, Банк отримав прибуток, об'єм якого станом на 01 жовтня 2011 року склав 10,4 млн. грн. В результаті, значення показника рентабельності власного капіталу Банку досягло 5,33%, що особливо підкреслює ефективність діяльності Банку на фоні загальної збитковості банківської системи України», - зауважив Сергій Коцупатрий.

РА «Експерт-рейтинг» також відзначила зростання показників власного капіталу Банку, який на звітну дату склав 194,3 млн. грн., що на 5,97% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. В той же час, в документі говориться, що у зв'язку із динамічним розвитком Банку, обумовленим, у тому числі, високими темпами нарощування активів, показник достатності власного капіталу Банку за підсумками третього кварталу 2011 року порівняно з третім кварталом 2010 року скоротився на 12,48 пунктів і склав 12,23%. Зміни, що сталися, в значенні даного показника, на думку експертів, свідчать про ефективність використання Банком власних коштів при підтримці адекватного рівня своєї платоспроможності. Таким чином, динаміка основних результатів діяльності ПАТ «КБ «ГЛОБУС» демонструє високі темпи його розвитку.

«Показники приросту і активів, і ресурсної бази Банку набагато перевищують середньоринкові значення. Банку вдалося підвищити ефективність своєї діяльності шляхом збалансування показників рентабельності і платоспроможності. А високий рівень ліквідності і адекватний рівень забезпеченості капіталом дозволяє Банку своєчасно і в повному об'ємі відповідати по своїх зобов'язаннях перед вкладниками і іншими кредиторами», - йдеться у висновку аналітиків.

Довідка: ВАТ КБ «Глобус» зареєстрований Національним банком України 29 листопада 2007 року. У березні 2011 року ВАТ КБ «Глобус» був перейменований в ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ГЛОБУС». Ліцензія № 240, видана Національним банком України 11.03.2011 років. У жовтні 2011 року у зв'язку з внесенням змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» ПАТ «КБ «ГЛОБУС» отримало нову банківську Ліцензію на право надання банківських послуг і Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій. Ліцензія № 240, видана Національним банком України 26.10.2011 років. Згідно звітності за перше півріччя 2011 року Банк отримав прибуток у розмірі 6,058 млн. грн., активи і пасиви ПАО «КБ «ГЛОБУС» склали 1 609 059 тис. грн. На даний момент в ПАТ «КБ «ГЛОБУС» працюють 19 відділень: у Києві, Запоріжжі, Ужгороді, Дніпропетровську, Кам'янець-Подільському, Одесі, Сумах, Львові, Харкові, Полтаві, Чернігові, Луганську, Миколаєві, Тернополі, Черкасах, Чернівцях, Севастополі та Вінниці.