Олена Кортнєва: “У першому півріччі ситуація з основними гравцями ринку грошових переказів змінилась”

Радниця Голови Правління ГЛОБУС БАНКУпро нові тенденції та можливості на ринку грошових переказів.

 

На сьогоднішній день країни, де працюють наші заробітчани, диктують нам свою тарифну політику в зв’язку з тим, що Україна є країною-реципієнтом грошових переказів.

 

Але у першому півріччі поточного року змінилась ситуація з основними гравцями ринку грошових переказів, що здійснювали перекази в Україну. Так, якщо у 1-му півріччі 2019 року переважали перекази з Польщі в Україну, які складали 7% від усіх переказів через системи переказу коштів, то в аналогічний період 2020 року змінився напрямок цих переказів і стали переважати перекази з України в Польщу, які складають 4%. Це більшою мірою пов’язано з підтримкою наших заробітчан, які перебували в Польщі у період карантину з березня по травень та тимчасово були без роботи, зі сторони їхніх родичів.

 

Відправляючи переказ з Польщі або Чехії в Україну, клієнт може обрати такі міжнародні системи як Western Union і MoneyGram, але необхідно мати на увазі, що тариф за відправку буде близько 5% при сумі 350 доларів США в еквіваленті. Альтернативою є платіжні системи, створені банками та небанківськими фінансовими установами України, у яких тариф доступніший. Так, при здійсненні переказу з Чехії в Україну через міжнародну платіжну систему ГЛОБУС, платіжною організацією якої є АТ «КБ «ГЛОБУС», відправник сплатить лише 2,6% від суми переказу, а при відправлені коштів з України в Чехію – 1,5%. При цьому сам сервіс не поступається вищезазначеним відомим міжнародним системам грошових переказів, і такий переказ буде доступний для виплати в Україні вже через пару хвилин.

 

З моменту заборони у 2017 році діяльності переказів російського походження в Україні, одним з основних варіантів здійснення переказу з Росії в Україну залишається Western Union та MoneyGram.

 

При перерахуванні коштів з інших країн СНД клієнт може використовувати такі системи, як RIA, IntelExpress та Хазрі. Тариф за переказ коштів складає від 1 до 3%.

 

У нашій міжнародній платіжній системі ГЛОБУС здійснення переказу як в Молдову, так із Молдови буде коштувати клієнту лише 1% від суми переказу.

 

Але міжнародні платіжні системи-нерезиденти можуть змінювати тарифи за відправку переказів в Україну, тому відправнику необхідно уточнювати актуальний тариф у пункті відправки або ж на сайті платіжної системи.

 

У зв’язку з внесенням у квітні цього року змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» збільшено максимальну суму переказу, яку можливо здійснити без відкриття поточного рахунку у банку – до 400 000 гривень у еквіваленті. Але при цьому посилено вимоги щодо ідентифікації клієнта при сумі, що дорівнює або перевищує 5 000 гривень в еквіваленті, що передбачає пред’явлення паспорту та здійснення відповідальною особою пункту відправки чи виплати переказу копіювання даного документу.