ГЛОБУС БАНК планує оформити кредитів ОСББ на суму понад 200 млн грн

Про це повідомив Сергій Мамедов, голова правління ГЛОБУС БАНКУ.

Експерт зазначив, що кредитування державної програми “Енергодім” від Фонду енергоефективності дає змогу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) отримати компенсацію на енергомодернізацію будинку до 70% від необхідних витрат. 

Фахівець нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення банківське кредитування цієї програми було призупинено. І лише у вересні 2023 року поновилося надання енергокредитів. 

Згідно з умовами кредитування ГЛОБУС БАНКУ, ОСББ - учасники програми “Енергодім” - отримують можливість оформити позику терміном до 5 років за ставкою 16% річних на суму до 3 млн грн без початкового внеску та забезпечення. А завдяки активній участі органів місцевої влади можна значно скоротити необхідні платежі за кредитами. 

Експерт розповів, що між банком та Львівською обласною державною адміністрацією вже укладено угоду, згідно з якою кредитори - ОСББ - отримають компенсацію за відсотками кредиту. Найближчим часом очікується укладання подібних “компенсаційних” угод з іншими державними адміністраціями в регіонах України.


“Завдяки відшкодуванню кредитних відсотків витрати ОСББ значно скоротяться, тому слід очікувати досить активний період залучення нових учасників до програми “Енергодім”. Розуміємо, що прийдешня зима навряд чи буде простою. А ефективна робота органів місцевої влади, Фонду енергоефективності та банків значно спрощують громадянам можливість модернізувати власні будинки за мінімальних витрат”, - наголосив Сергій Мамедов.