Чи готові підтримувати нові бізнес-ідеї в Україні.

Більше десятка цікавих, а також інвестиційно-привабливих проектів з самих різних сфер були представлені на відкритому фіналі Битви Проектів. В ході заходу учасники та організатори поділилися нюансами створення і просування найкращих ідей бізнес-стартапів, розповіли про переспективи розвитку даного напрямку в Україні, а також необхідності особистої участі у фінансуванні цих проектів представниками банківського сектору.

Однак банкіри не так оптимістично налаштовані і висловлюють багато в чому схожі між собою думки, лейтмотивом яких є сумніви в тому, що найближчим часом, беручи до уваги ситуацію на банківському ринку і країні в цілому, більшість банків не готові фінансово підтримувати стартапи, якого б напрямку вони не були.


На питання: «Чи готові банки видавати кредит на розвиток бізнес-стартапу? Які проекти мають найбільший шанс на позикове фінансування?» спеціально для фінансового порталу Простобанк відповів Володимир Пашкін, начальник департаменту по роботі з клієнтами банку «ГЛОБУС».

 

В.П. Як би не сумно це звучало, шанс отримати кредит для бізнес-стартапу наближається до нуля. Для запуску проекту зараз реальніше взяти гроші в борг у друзів або сусідів, які забрали свої заощадження з банків.

 

В цілому ж найбільш активними і динамічними напрямками бізнесу в кризові часи залишаються FMCG і фармацевтика. Однак робити гучні заяви щодо розвитку цих напрямків все-таки не варто. Люди хоч і купують їжу і ліки, але найчастіше, в кризу змінюються і цінові категорії затребуваної продукції. Переваги віддаються більш дешевим товарам. Кон'юнктура ринків змінюється настільки швидко, що прорахувати всі нюанси і врахувати всі підводні камені в прийнятті рішення про фінансування просто неможливо.