Іпотечне кредитування — в пріоритеті

Глобус Банк запустив нові програми для клієнтів.

 

Загалом 2020 рік для іпотечного кредитування був суперечливим. З одного боку, на розвиток іпотеки негативно вплинули карантинні заходи, які пригальмували активність покупців. З іншого боку, є ряд позитивних факторів, які стимулювали цей напрямок в 2020 році і будуть позитивно впливати на його розвиток і надалі: наприклад, впали процентні ставки за депозитами, що спричинило зниження процентних ставок за іпотечними кредитами. Так, банк “Глобус” в 2020 році знизив процентну ставку за деякими програмами іпотечного кредитування до 7%. Якщо динаміка зниження відсотків по залучених ресурсах збережеться, клієнти зможуть розраховувати і на здешевлення іпотечних кредитів.

 

Крім цього, збільшилася кількість банків, які почали пропонувати іпотечні кредити. Це стимулює банки пропонувати своїм клієнтам нові, більш вигідні умови і нові продукти. Цього року “Глобус” розробив і запустив нову програму “Легка іпотека”, яка дозволяє оформити кредит на покупку нерухомості на первинному ринку на термін до 10 років без оформлення договору іпотеки до введення будинку в експлуатацію.

 

Оскільки в Україні іпотечне кредитування не настільки популярний продукт, як в країнах Європи, він буде і далі активно розвиватися. Ментально українці хочуть мати власне житло, а житловий фонд у нас надзвичайно зношений – за різними даними, від 60 до 80 відсотків. Одномоментно купити собі власну квартиру може далеко не кожен, і в цьому сенсі іпотека – надзвичайно зручний інструмент для вирішення одвічного житлового питання. Зараз ми відзначаємо позитивну динаміку – значно збільшуються попит і кількість клієнтів, які хочуть взяти в кредит житло, причому затребувана нерухомість як на первинному, так і на вторинному ринках.

 

На сьогодні тенденція щодо зниження процентних ставок зберігається. Для істотного зниження ставок за іпотечними кредитами необхідно значне зниження вартості залучених ресурсів. Якщо процентні ставки будуть на рівні 6%, можна буде говорити і про іпотечні кредити з прибутковістю до 10% річних. Крім того, на активізацію іпотечного кредитування позитивно вплине перегляд законодавчої бази щодо захисту прав кредитора, а на кредитування ринку первинного житла – урахування майнових прав на етапі отримання дозвільної документації. У влади вже є чітке розуміння, що власне житло – це ще й дієвий метод утримання українців у своїй країні. Збільшення доходів громадян і загострення конкуренції також посприяли б розвитку цього сегмента.

 

Вже 5 років банк “Глобус” активно розвиває напрямок кредитування фізичних осіб на купівлю нерухомості на первинному ринку. Зараз у нас діють понад 40 партнерських програм іпотечного кредитування із забудовниками. Ми постійно працюємо над збільшенням кількості партнерів-забудовників та об’єктів нерухомості.

 

Наприкінці 2019 року банк вийшов на ринок з програмою кредитування на купівлю нерухомості на вторинному ринку. З листопада 2020 року ми активно розвиваємо програму “Легка іпотека”, яка розширює вибір житла для клієнтів до безмежного. Ми також ведемо з нашими партнерами переговори про запуск спільних акцій і створення лояльніших умов кредитування для покупців.

 

Катерина Личана, начальниця управління по роботі з клієнтами Глобус Банку


Fatal error: Uncaught ErrorException: Undefined offset: 2 in /var/www/globusbank/globusbank.com.ua/components/com_card_rate/scheduler.php:25 Stack trace: #0 /var/www/globusbank/globusbank.com.ua/components/com_card_rate/scheduler.php(25): F069bd4b7->errorHandler(8, 'Undefined offse...', '/var/www/globus...', 25, Array) #1 /var/www/globusbank/globusbank.com.ua/admin/components/sys_scheduler/lib.php(63): comCardRateScheduler::loadFromXML('') #2 /var/www/globusbank/globusbank.com.ua/admin/components/sys_scheduler/lib.php(33): sysSchedulerLib::executeItem(Object(stdClass), '30') #3 /var/www/globusbank/globusbank.com.ua/index_interface.php(69): sysSchedulerLib->execute() #4 /var/www/globusbank/globusbank.com.ua/index.php(9): Fea7e8f33::runScheduler() #5 {main} thrown in /var/www/globusbank/globusbank.com.ua/components/com_card_rate/scheduler.php on line 25