КБ «Глобус» отримав ліцензію на операції з банківськими металами

Відкрите акціонерне товариство «Комерційний банк «Глобус» (www.globusbank.com.ua) отримало ліцензію на здійснення банківських операцій із банківськими металами на валютному ринку України. Ліцензія надає Банку право купувати і продавати банківські метали, як за власні кошти, так і за кошти клієнтів, відкривати і вести поточні та депозитні рахунки фізичних і юридичних осіб у банківських металах, обмінювати злитки одного металу на злитки того ж металу меншої або більшої маси, надавати та отримувати кредити в гривні та іноземній валюті під заставу банківських металів, зберігати і купувати банківські метали у фізичних та юридичних осіб. Ліцензія також передбачає, що Банк «Глобус» може надавати і отримувати міжбанківські кредити в банківських металах, проводити операції купівлі-продажу банківських металів між банками на торговій сесії Національного банку України, надавати послуги зі зберігання та перевезення банківських металів.

За словами Тетяни Куреніної, начальника Управління операцій з готівковою валютою та банківськими металами Банку «Глобус», ліцензія дозволить Банку розширити спектр фінансових послуг, які надаються клієнтам, і зайняти гідне місце на ринку дорогоцінних металів. «Тепер у наших клієнтів з'являється можливість диверсифікувати свої інвестиційні портфелі і оптимізувати ризики. Дорогоцінні метали – це оптимальний засіб захисту заощаджень від інфляції, оскільки ціни на дорогоцінні метали менш схильні до коливань ринку, що робить їх зручним засобом довгострокового вкладення капіталу», – додає начальник управління Банку.

Відповідно до рішення Національного банку України Банк буде здійснювати операції зі злитками банківських металів та монетами у повній відповідності до світових стандартів, згідно з якими підтвердженням якості злитків є сертифікат якості.


Довідка: ВАТ КБ «Глобус» зареєстровано Національним банком України 29 листопада 2007 року. Засновником ВАТ «КБ «Глобус» є ТОВ «Українські Медіа Технології», які володіють 100% пакетом акцій Банку.

Станом на 1 лютого 2011 р. активи ВАТ КБ «Глобус» - 1 377,4 млн. грн. зобов'язання - 1 192 млн. грн. Регулятивний капітал - 175,8 млн. грн., статутний капітал - 160 млн. грн.