Клієнти програми «Доступна іпотека 7%». Хто вони?

Банк «Глобус» склав портрет типового позичальника за програмою «Доступна іпотека 7%», а також розповів про те, яке житло його цікавить.

Ініційована Президентом України програма «Доступна іпотека 7%» продовжує виконувати своє головне призначення – зробити власне житло доступним для українців, а разом із тим сприяти розвитку економіки України через удосконалення фінансових послуг і збільшення обсягів будівництва.

Банк «Глобус» – один із лідерів програми на ринку нового житла – зібрав дані за 9 місяців роботи, на основі яких вимальовується образ середньостатистичного учасника програми.

Так, найчастіше іпотечні кредити беруть у місті Києві, а також Київській та Харківській областях. Понад 60% позик припадає на сім'ї, які складаються з двох та більше осіб. Середній розмір кредиту за програмою – 850 тис. грн.

Доступною іпотекою зацікавилися всі вікові групи – наймолодшим клієнтом банку виявився 22-річний хлопець, а найстаршим – 59-річний чоловік. Найбільш поширений вік позичальників становить 30-40 років. До того ж, середній розмір доходу клієнтів, які взяли кредит у банку «Глобус», складає 25 тис. грн.

Жінки ставали учасницями програми майже так само часто, як і чоловіки, однак рівень доходу останніх у середньому є дещо вищим. Відповідно, чоловіки при оформленні позики здійснюють більший (31% від вартості нерухомості) власний внесок. Середній розмір особистого внеску учасника програми сягає 29%. Зауважимо, що максимальна сума іпотечного кредиту, передбачена Програмою, становить 2 000 000 грн, а перший внесок власних коштів позичальника – 15% від вартості предмета іпотеки.

Найчастіше українці беруть кредит на 1 та 2-кімнатні квартири загальною площею близько 50-55 м².

Нагадаємо, що 3 листопада 2021 року банк «Глобус» видав 1000-ний кредит у рамках реалізації президентської програми «Доступне житло 7%». «Власне житло – це базова потреба кожної людини. Українці традиційно віддають перевагу своїй квартирі і своєму будинку. «Доступна іпотека 7%» допомагає їм реалізувати свою мрію. Сьогодні – це перша тисяча щасливих сімей, а через рік, при правильному підході, ця цифра може зрости в десятки разів. Глобус банк, як банк, який працює на первинному ринку, добре розуміє, що поява нового сучасного житла допомагає бурхливо розвиватися не тільки будівельній, а й усім суміжним галузям. Вона дає такі необхідні українцям робочі місця і є драйвером української економіки.  Нова квартира – це завжди свято та щасливі усмішки. Працюючи з іпотекою, ми радіємо разом з нашими позичальниками», – каже Голова Правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.