Кожен банк-підписант Меморандуму про розвиток кредитування виведе на ринок власну кредитну програму під 13,5% річних

Кожен банк-підписант Меморандуму про розвиток кредитування з відновлення енергоінфраструктури виведе на ринок власну кредитну програму під 13,5% річних.

Про це в етері "Суспільного" заявив Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління ГЛОБУС БАНКУ.

За його словами, у п’ятницю, 5 липня, провідні банки підписали важливе доповнення до Меморандуму, згідно з яким вони взяли на себе зобов’язання встановлювати єдині та доступні умови надання енергокредитів. Згідно з умовами Меморандуму відсоткова ставка на перший рік кредитування не перевищуватиме 13,5% річних, а з другого року кредиту ставка буде варіативною, але не більшою за 16,5% річних.

Банкір повідомив, що Глобус Банк вже знизив ставку за програмою “Відновлення енергетичної інфраструктури” до 13,5% річних. Він наголосив, що ця програма розрахована на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, що є учасниками програм “Енергодім” та “ГрінДІМ” від Фонду енергоефективності. Кредитні умови дають змогу ОСББ оформити кредит терміном до 5 років на суму до 3 млн грн на реалізацію енергоефективних проєктів, придбання та встановлення сонячних панелей та теплових насосів. 

“Завдяки суттєвому зниженню відсоткової ставки до середини серпня за цією програмою планується оформити до 20 кредитних заявок від ОСББ зі Львівської, Волинської, Миколаївської областей. А до кінця року добрим результатом вважатиметься оформлення близько 100 кредитів”, — наголосив Сергій Мамедов.