Кредитний рейтинг Банку «ГЛОБУС» підвищено до рівня uaA.

3 липня 2013 рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про підвищення кредитного рейтингу ПАТ «КБ «ГЛОБУС» за національною шкалою до рівня uaA. Про це повідомив Голова Правління Банку «ГЛОБУС» Сергій Куріленко.

За його словами, позичальник з рейтингом uaA характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками. Приймаючи рішення про підтвердження кредитного рейтингу, Агентство керувалося аналізом підсумків роботи Банку за перший квартал 2013 року.

Так, згідно з аналітичним звітом Агентства, у першому кварталі 2013 року в балансових показниках ПАТ «КБ «ГЛОБУС» стався ряд помітних змін. За період з 31.12.2012 по 31.03.2013 зобов'язання Банку знизилися на 31,33%, а власний капітал ПАТ «КБ «ГЛОБУС» зріс на 1,36%. Аналітики «Експерт-Рейтингу» дають позитивну оцінку даної тенденції, так як зростання капіталу на тлі помітного зниження зобов'язань призвів до поліпшення покриття власним капіталом зобов'язань Банку.

На тлі помітного зниження зобов'язань Банку змінювалася і їх структура. Кошти банків за перший квартал скоротилися на 425,703 млн. грн. або на 72,46%, кошти юридичних осіб зазнали легкої корекції, знизившись на 2,94%, а от кошти фізичних осіб зросли на 53,665 млн. грн. або на 12,6%.

Не зважаючи на помітне зменшення зобов'язань, кредити і заборгованість клієнтів ПАТ «КБ «ГЛОБУС» за перший квартал піддалися незначному зниженню на 3,95%.

Також Банк «ГЛОБУС» істотно поліпшив норматив великих кредитних ризиків (Н8) і норматив максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та порук, виданих інсайдерам.
Впродовж аналізованого періоду Банк показав також приріст чистого процентного доходу на 25% або на 3,928 млн. грн., а чистий прибуток ПАТ «КБ «ГЛОБУС» склав 1,952 млн. грн.

«Таким чином, у другий квартал ПАТ «КБ «ГЛОБУС» увійшов з поліпшеними нормативами капіталу, помітним запасом ліквідності, а також, що важливо, залишаючись прибутковим. На думку Агентства, менеджмент ПАТ «КБ «ГЛОБУС» грамотно і своєчасно відреагував на погіршення ділової активності на ринку, скоротивши зобов'язання, змінивши структуру ресурсної бази і поліпшивши нормативи капіталу та поточної ліквідності. Агентство спостерігає за ПАТ «КБ «ГЛОБУС» з липня 2010 року і в черговий раз може констатувати, що ПАТ «КБ «ГЛОБУС» на практиці демонструє хорошу керованість і адекватну реакцію на зміну кон'юнктури ринку»,- йдеться у висновку аналітиків рейтингового агентства.