Кредитний рейтинг КБ «ГЛОБУС» підтверджено на рівні uaBBB

16 травня Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «КБ «ГЛОБУС» (www.globusbank.com.ua) за національною шкалою на рівні uaBBB. Для формування кредитного рейтингу агентство використовувало фінансову звітність ПАТ КБ «ГЛОБУС» за перший квартал 2011 року.

Так, аналізуючи фінансові показники діяльності Банку у першому кварталі поточного року, РА «Експерт-Рейтинг» відзначило, що активи Банку, в порівнянні з першим кварталом минулого року, збільшились у три рази і досягли рівня 1, 676 млрд. грн.

Безпосередньо в самій структурі активів ПАТ КБ «ГЛОБУС» в зазначений період найшвидшими темпами збільшились грошові кошти та їх еквіваленти – у 8 разів і, відповідно, на 673,22%.

Експерти агентства відзначили також збільшення обсягу резервів під знецінення кредитів Банку, який склав 65,7 млн. грн., що відповідає 16, 94% кредитного портфелю. При цьому, РА «Експерт-Рейтинг» зазначає, що станом на початок 2011 року співвідношення сформованих Банком резервів і загального об‘єму наданих кредитів складало 18%. Зважаючи на цей факт, фахівці агентства відзначають, що прослідковується процес поступового зменшення співвідношення резервів до наданих кредитів, що в свою чергу сигналізує про покращення якості активів. Таким чином, РА «Експерт-Рейтинг» відзначає, що менеджмент КБ «ГЛОБУС» успішно впорався із завданням збалансування показників прибутковості та ліквідності.

«Впродовж зазначеного періоду Банк не допустив зниження об‘єму власного капіталу, який станом на 01.04.2011 року складає 186,9 млн. грн., збільшивши його впродовж року на 8,4 млн. грн., - йдеться у висновку, - Разом з тим, показник достатності капіталу Банку, порівняно з 01.04.2010 року знизився на 20,54 відсоткових пункти і склав 11,15%». Однак, на переконання РА «Експерт-Рейтинг», така динаміка даного показника є закономірною та відображає процес ефективного використання КБ «ГЛОБУС» власних ресурсів і при цьому не виходить за допустимі межі платоспроможності.

Загалом, агентство позитивно оцінює поточний стан ПАТ КБ «ГЛОБУС», вважаючи, що Банк успішно розвивається в посткризових умовах, продовжуючи генерувати прибуток та розширювати мережу відділень. Зокрема, в березні 2011 року в рамках стратегічного розвитку регіональної мережі Банк «ГЛОБУС» відкрив чотири відділення – в Сумах, Львові, Харкові та Полтаві. Від так, станом на початок другого кварталу поточного року працюють 11 відділень Банку в 10 найбільших містах України. А високий рівень ліквідності і достатній рівень капіталізації дають можливість ПАТ КБ «ГЛОБУС» підтримувати адекватний рівень платоспроможності і відповідати за своїми зобов‘язаннями перед вкладниками та іншими кредиторами.

Довідка: ВАТ КБ «Глобус» зареєстровано Національним банком України 29 листопада 2007 р. У березні 2011 року ВАТ «КБ «ГЛОБУС» було перейменовано у ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КОМЕРЦІИНИЙ БАНК «ГЛОБУС». Ліцензія № 240, видана Національним банком України 11.03.2011 року. Засновник ПАТ «КБ «ГЛОБУС» ТОВ «Українські Медіа Технології», що володіють 100% пакетом акцій Банку. На разі, у ПАТ «КБ «ГЛОБУС» працюють 11 відділень: у Києві, Запоріжжі, Ужгороді, Дніпропетровську, Кам'янець-Подільському, Одесі, Сумах, Львові, Харкові, та Полтаві. До кінця 2011 року в планах Банку розширення мережі відділень до двадцяти.

Тел. (044) 585-70-96
096-334-03-94