Обсяг іпотеки в Україні можна збільшити в 50 разів!

Нині ГЛОБУС БАНК щомісяця видає нових іпотечних кредитів на 30-40 млн. грн.

Обсяг іпотеки в Україні можна збільшити в 50 разів! Про це заявила Олена Дмітрієва, заступник Голови Правління ГЛОБУС БАНКУ, під час прес-конференції "Іпотека після виборів: чого очікувати покупцям житла, до чого готуватися забудовникам", яка відбулася сьогодні в ІА "Інтерфакс-Україна".

За словами О. Дмітрієвої, активному розвитку кредитуванню купівлі житла в Україні заважають кілька факторів — від об'єктивно високих ставок до жорстких регуляторних вимог, які обмежують можливості лідерів та заважають виходу на цей важливий ринок нових гравців. “Наразі працювати з іпотекою для банків економічно невигідно. Жоден акціонер не готовий вкладати в це гроші”, - підкреслила вона. Через це навіть ГЛОБУС БАНК, який є лідером на ринку первинної іпотеки, змушений зменшувати свої плани і йти в інші напрямки кредитування. Нині банк щомісяця видає нових іпотечних кредитів на 30-40 млн. грн. Кількість сімей, які скористалися вигідними умовами іпотеки в ГЛОБУС БАНКУ, сягнула 1300.

На жаль, констатує заступник Голови Правління ГЛОБУС БАНКУ, на відміну від сусідніх держав, де іпотека вже давно виступає одним з драйверів економічного зростання, в Україні умови роботи на цьому ринку лише погіршилися. Зокрема, після 2017 року, коли змінилися вимоги до банків-кредиторів, вони змушені резервувати 13% від суми кожного іпотечного кредиту, що забагато, вважає О.Дмітрієва. Перспектив покращити ситуацію поки що немає, оскільки регулятор не йде назустріч вимогам банків і не готовий переглядати умови резервування, додає вона.

Так само важко просуваються державні програми підтримки іпотеки, хоча потенційний обсяг ринку колосальний, підтвердили інші учасники прес-конференції. Так, лише за офіційними даними, гостру потребу в житлі відчувають понад 2 мільйони українців, однак через його недоступність вони купують собі квадратні метри в сусідніх країнах — наприклад, у Польщі, де іпотека коштує 3,5-4% на рік.