Оксана Шульга: “На ринку банківських послуг для МСБ спостерігається активізація”

Начальник Департаменту малого та середнього бізнесу ГЛОБУС БАНКУ — про нові тенденції.

 

Оксана Шульга, Начальник Департаменту малого та середнього бізнесу ГЛОБУС БАНКУ, поспілкувалася з виданням maanimo.com

 

За минулі 9 місяців 2019 року на ринку банківських послуг для МСБ спостерігається активізація.

 

Перелік кредитних пропозицій приємно дивує своїм різноманіттям — від беззаставних кредитів до надання фінансування на енергомодернізацію. При цьому активно залучаються партнери для розширення переліку програм і зниження процентної ставки за кредитами.

 

В умовах зростаючої конкуренції гравці банківського сектора вдаються до певних послаблень до позичальників. Також при прийнятті рішення про фінансування використовується оцінка кредитоспроможності з зовнішніх відкритих джерел інформації, в тому числі державних реєстрів, кредитного реєстру НБУ.

 

На ринку МСБ починає працювати все більша кількість банків, оскільки це — хороша диверсифікація кредитного портфеля та зниження ризику концентрації.

 

Сегмент клієнтів МСБ запитує фінансування на поповнення оборотних коштів, так і на модернізацію основних фондів.

 

На сьогодні досить популярні як «класичні програми» кредитування клієнтів МСБ (овердрафти, кредити на поповнення оборотних коштів, кредит на придбання основних засобів), так і спеціалізовані програми фінансування сільгоспвиробників — приміром, «Сільськогосподарська техніка в кредит (нова та б/в)», «Кредит на поповнення обігових коштів для сільгоспників (фінансування посівної і збиральної компаній)». Умови фінансування сільгоспвиробників передбачають максимально зручний графік погашення з урахуванням сезонності бізнесу.

 

Великою популярністю у клієнтів сегменту МСБ користуються банківські кредитні програми, за якими банк є учасником державної програми підтримки сільгоспвиробників.

 

За умовами програми, держава може частково компенсувати витрати аграріїв на придбання у виробників та/або їх дилерів вітчизняної техніки/обладнання для агропромислового комплексу.

 

Обсяг кредитування МСБ буде рости за рахунок фінансування різних бізнес-сегментів. При впровадженні нових продуктів банки будуть враховувати потреби і специфіку різних видів бізнесу, а також конкретні потреби. Активно будуть пропонуватися кредити на енергомодернізацію, оновлення основних фондів компаній, впроваджуватися компенсаційні програми.