Основні фактори, що формуватимуть розвиток іпотечного кредитування у другому кварталі 2024 року

На думку Олени Дмітрієвої, першої заступниці голови правління ГЛОБУС БАНКУ, основними факторами, що формуватимуть розвиток іпотечного кредитування у другому кварталі 2024 року, стануть:

  1. Ритмічність отримання та достатній обсяг макрофінансової допомоги для покриття поточних видатків держбюджету (стабільність національної валюти, що спонукатиме НБУ до подальшого зниження облікової ставки).
  2. Розвиток економіки й зокрема будівельної галузі через активне залучення будівельних і девелоперських компаній до відновлення країни.
  3. Активний розвиток кредитних і депозитних банківських програм: посилення конкуренції за клієнта.
  4. “Воєнні” чинники: подолання наслідків агресії, ситуація на фронті.
  5. Суспільно-політичні чинники: суспільна єдність, прозорість рішень і дій влади.

Вона прогнозує, що з квітня по червень 2024 року на первинному ринку за програмою “єОселя” та спільними іпотечними програмами банків і девелоперів може бути укладено сумарно до 200-250 іпотечних угод на загальну суму до 500 млн грн. При цьому близько 80-85% іпотек буде видано в Києві, Київській області та деяких обласних центрах, переважно в західних областях.

“За сприятливих економічних, політичних та воєнних умов уже в другому кварталі можна очікувати подальшу корекцію облікової ставки — з наявних 14,5% до 14-13%. Звісно, комбанки вже відпрацьовують можливість скорочення іпотечних ставок: залежно від терміну та розміру першого внеску вони можуть знизитися до 5-17% річних, що можна вважати позитивним сигналом для майбутніх покупців житла на первинному ринку, які вирішать скористатися як державною іпотекою, так і спільними з девелоперами іпотечними програмами”, — підсумувала Олена Дмітрієва.