Партнерські програми між Фондом енергоефективності, Глобус Банком та органами місцевої влади значно зменшать витрати ОСББ на енергомодернізацію будинку

Партнерські програми між Фондом енергоефективності, Глобус Банком та органами місцевої влади значно зменшать витрати ОСББ на енергомодернізацію будинку

Ефективність програми енергомодернізації житла “Енергодім” для ОСББ великою мірою залежатиме від впровадження партнерських програм з відшкодування відсотків чи частини кредиту між Фондом енергоефективності, банком та органами місцевої влади. 

Таку думку висловив Сергій Мамедов, Голова правління ГЛОБУС БАНКУ.

Банкір повідомив, що вже укладено відповідну угоду з Львівською обласною державною адміністрацією. 

 

“Схожі компенсаторні, партнерські угоди планується укласти з місцевими адміністраціями Миколаєва, Вінниці, Івано-Франківська, Одеси, Рівного та інших міст. До кінця року ми плануємо укласти понад 8 таких угод”, — підкреслив експерт.

Він нагадав, що учасники програми “Енергодім” мають змогу отримати беззаставний кредит без початкового внеску під 16% терміном на 5 років, а завдяки компенсаторним програмам позичальники зменшать свої витрати. За його словами, наступного року може бути оформлено не менше 300 енергокредитів на загальну суму понад 500 млн грн, ⅔ з яких припаде саме на ті регіони, де діятимуть партнерські програми з відшкодування. 

“ОСББ може отримати компенсацію до 70% витрат лише після проведення енергомодернізації. Навряд чи будь-яке об’єднання співвласників будинку має на балансі 2-3 млн грн вільних коштів, щоб самотужки провести енергомодернізацію, а вже потім розраховувати на компенсацію ⅔ витрат. Банківський кредит дає змогу почати роботи вже наступного дня після отримання коштів. А компенсаторні програми від органів місцевої влади спрямовані якраз на те, щоб суттєво зменшити відсоткове навантаження на позичальника”, — зазначив банкір.

Головною перевагою енергокредиту, як вказав фахівець, є те, що банк надає “живі” гроші на проведення необхідних робіт буквально з наступного дня після оформлення кредиту. 

 

“Саме тому у 2024 році розвиток кредитування за програмою “Енергодім” може стати одним із ключових напрямків банківського кредитування”, - підсумував Сергій Мамедов.