Paypal в Україні і ГЛОБУС БАНКУ: як це працює

Пояснює Алла Авраменко, начальник відділу роботи з платіжними системами ГЛОБУС БАНКУ

 

У клієнтів все більш популярними стають платіжні системи, основні переваги, яких — у широкому виборі варіантів отримання, обміну та переказу грошових коштів, а також максимальної швидкості проведення таких операцій.

 

Серед величезного розмаїття платіжних систем світовим лідером електронних платежів є саме PayPal. Ця система працює більш ніж у 190 країнах по всьому світу, у неї понад 100 мільйонів постійних користувачів.

 

Свою популярність система PayPal завоювала завдяки таким основним перевагам:

 

- оперативність — можливість проводити оплати в світових інтернет-магазинах в будь-якій валюті, при цьому перерахування проходить протягом декількох секунд;

- простота — для проведення покупки досить знати ідентифікатор одержувача, без введення банківських реквізитів, платіжних карт;

- безпека — персональні дані, в тому числі банківські реквізити, відомі тільки його власнику.

 

Платіжні системи, в тому числі PayPal, функціонують згідно з власними правилами, однак вони не можуть порушувати закони країни, в якій працюють. Це означає, що в різних країнах можуть діяти різні послуги, функціональні можливості, правила, обмеження. Тому користувачам рекомендується ознайомиться з особливостями системи PayPal, як, утім, і будь-якої іншої системи, перед її використанням.

 

Для користувачів системи PayPal можливі такі основні сервіси:

 

Send Money — переказ грошей зі свого особистого облікового запису системи PayPal. Покупки в інтернет-магазинах, переказ на банківський рахунок, перекази між користувачами системи;

Money Request — відправлення запиту на отримання платежу, тобто користувач може відправити своєму боржникові лист, який містить запит на проведення платежу. Такий запит можна відправити як окремому користувачеві, так і групі користувачів;

Web Tools — розміщення інструментів для прийому платежів на Web-сторінці користувача;

Auction Tools — інструменти для аукціонної торгівлі. Автоматична розсилка серед учасників акції запитів на отримання платежу, а також проведення оплати безпосередньо на сайті аукціону.

 

Усі зазначені сервіси доступні тільки жителям США. Україна поки що входить в число країн з обмеженим функціоналом платіжної системи PayPal, оскільки система не має банківської ліцензії НБУ на роботу в країні. В Україні користувачі можуть скористатися сервісами відправлення і прийому платежів, купівлі в інтернет-магазинах і — з недавнього часу — виведення грошей - тільки з США і не безпосередньо.

 

Сподіваємося, у найближчому майбутньому українські користувачі зможуть користуватися й іншими зручними сервісами системи PayPal.

 

Оригінал матеріалу читайте на порталі maanimo.com