Первинний ринок: які квартири купують в іпотеку

Найбільш популярними для придбання в кредит на первинному ринку є квартири площею від 50 м2 до 80 м2 в ЖК економ та комфорт-класу зі ступенем готовності від 30% до 60% і вартістю до 2-3 млн грн. 

Про це розповіла Олена Дмітрієва, Перша заступниця Голови правління ГЛОБУС БАНКУ.

За її даними, понад 90% потенційних покупців-позичальників цікавлять не лише умови отримання кредиту, а репутація девелопера, портфель реалізованих проєктів, темпи будівництва конкретного ЖК тощо.


Щодо локації, то пріоритетом є великі міста з активним розвитком будівництва, це, в першу чергу, Київ та Львів.
 

“Громадянам потрібне нове та якісне житло за прийнятною ціною. Звісно, що найбільш вигідна ціна фіксується в об’єктах на стадії будівництва - вартість таких квартир на 30-35% менша за житло після введення будинку в експлуатацію. Саме тому механізм спільних іпотечних програм банків та девелоперів є вагомим джерелом збільшення попиту: з одного боку, банк акредитує девелопера (тобто фактично підтверджує його спроможність будувати та завершити об’єкт), а з іншого - потенційний покупець отримує кредит на оселю за більш доступною вартістю. Крім того, при отриманні кредиту на первинному ринку покупець фіксує вартість нерухомості в гривні та убезпечує себе від будь-яких валютних коливань”, - підкреслила банкір.