Поради громадянам, що планують відкрити банківський депозит

Наразі 100% коштів громадян, розміщених у банках, захищені Фондом гарантування вкладів. Саме тому фактор безпеки та надійності при виборі банку вже не є настільки актуальним, як ще 2 роки тому: держава гарантує повернення вкладів в разі виникнення певних непоборних обставин, що призведуть до банкрутства фінустанови. І тепер для клієнтів пріоритетними при обранні банку стали зручність та якість отримуваного сервісу.  

Про це розповів директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Дмитро Замотаєв.

Експерт також надав кілька порад громадянам, що найближчим часом планують відкрити банківський депозит:
  1. Перед ухваленням рішення про відкриття вкладу варто визначитися, які саме критерії або характеристики продукту є для клієнта найбільш важливими. Наприклад, для легкого розміщення готівки таким критерієм може стати зручне розташування відділення банку (поряд з місцем проживання чи роботи), або ж наявність “ультрасучасного” та зручного мобільного додатку, завдяки якому легко здійснити будь-яку операцію в будь-якій точці на мапі.
  2. Бажано зіставити умови розміщення вкладів у різних банках для визначення найбільш привабливої пропозиції. При цьому не зашкодить більш прискіпливо вивчити умови, що суттєво відрізняються від загальноринкових. “Унікальні”, нетипові депозитні умови почасти можуть приховувати певні “маркетингові” фішки, коли рекламовані “шалені” відсоткові ставки розповсюджуються лише на один місяць з усього терміну вкладу (наприклад, на 1 з 12 місяців), або додаткові вимоги до клієнтів, наприклад, необхідність придбати певний “пакет послуг”, що не має жодного відношення до депозиту.
  3. Окремої уваги потребують умови дострокового розірвання договорів - чи взагалі це передбачено в угоді та на яких умовах. “Золоте” правило розміщення: кошти в обсязі 2-місячного заробітку бажано тримати на таких рахунках, що дають змогу оперативно та вільно ними розпоряджатися (включно з можливістю дострокового розірвання договору).          L
  4. Для того, щоб дохід за депозитом був більш-менш фінансово “відчутним”, бажаний розмір вкладу має бути від 50 тис. грн.
  5. Розмір отримуваного доходу за гривневими вкладами напряму залежить від терміну розміщення: бажано бути обізнаним з процентними ставками кількох банків для вибору найбільш прибуткового варіанту.
  6. Вибір терміну вкладу має ґрунтуватися на особистих планах клієнта зі збереження та примноження статків. Протягом останніх кількох місяців більшість банків пропонують найвищі ставки на депозити терміном від 3 міс. до 6 міс. Водночас вже зараз низка фінансових установ повертається до “класичної” моделі ціноутворення, коли більші ставки надаються на триваліший термін вкладу. Самі такі депозити надають можливість зафіксувати поточну високу ставку на суттєво довший термін.  

"Грудень обіцяє бути дуже активним: кількість вкладників зростатиме не лише через вигідні депозитні умови, а й завдяки значній довірі громадян до української банківської системи. Це вкрай важливо для стійкості економічної архітектури під час війни. А це своєю чергою суттєво для майбутньої Перемоги", - підсумував Дмитро Замотаєв.