Сергій Мамедов: “Іпотека – найшвидший спосіб вирішити житлову проблему“

Інтерв'ю Голови Правління ГЛОБУС БАНКУ виданню Obozrevatel

Глобус Банк – лідер іпотечного кредитування в Україні. Це єдиний банк, який побудував системну роботу із забудовниками та девелоперами. Уже п'ять років банк пропонує іпотечні програми з мінімальними процентними ставками. Ми запитали голову правління Глобус Банку Сергія Мамедова про особливості іпотечного кредитування.

Пане Мамедов, добрий день! Почну із загальних питань. Наскільки доступним для українців є зараз іпотечне кредитування?

Не буду приховувати, зараз в Україні немає буму іпотечного кредитування – високий попит на іпотеку відсутній через високі ставки та низьку платоспроможність більшості українців. Хоча значення іпотечного кредитування для економіки країни й добробуту наших громадян складно переоцінити. Особливо важливим є іпотечне кредитування на первинному ринку, оскільки воно дає людям змогу вкладати кошти не просто в квартиру, а в нову якість життя: більшість споруджуваних житлових комплексів поєднують у собі не тільки простір для житла, але і для дозвілля, і для спілкування, і для вражень. Не менш важливим кредитування на первинному ринку є для економіки: кожна гривня іпотечного кредиту збільшує ВВП країни на 11,5 гривень.

Глобус Банк якраз спеціалізується на іпотечному кредитуванні первинного ринку нерухомості. Ви його добре знаєте. Як Ви оцінюєте нинішній стан житлового будівництва? Чи вплинув карантин на швидкість будівництва житлових комплексів?

Безумовно, карантин сповільнив усі процеси в країні, але на будівельний бізнес вплив був мінімальним: більшість забудовників не зупиняла будівництва, тільки трохи впали його темпи. Звісно, впали обсяги продажів, особливо в квітні, оскільки люди здебільшого сиділи вдома. Але в травні продажі знову ожили. Ми відчули це за зростанням попиту на іпотечні кредити: наші обсяги повернулися на докарантинний рівень. Причім попит відновився як на економ-житло, так і на елітні квартири.

Ви продовжували кредитувати в період карантину?

Так, ми продовжували кредитувати весь час, ще й ставки за іпотекою знизили. Хочу сказати, що наш досвід показує: найякісніший позичальник – на первинному ринку. Це людина, яка свідомо оцінює свої можливості під час вибору житла й іпотечної програми. І це підтверджується вже не одною кризою. Зараз у нас тільки кілька людей з 1500 іпотечних позичальників попросили кредитні канікули, інші справляються з кредитним навантаженням.

Як працюють іпотечні програми Глобус Банку?

Наші іпотечні програми працюють у більшості забудовників Києва, Харкова, також вони є у Львові, Рівному, Миколаєві, Тернополі, Дніпрі. Повний перелік акредитованих забудовників та житлових комплексів представлений на нашій іпотечній карті, яка також є унікальною

Тут понад 100 житлових комплексів на різний смак і можливості. Вибравши конкретний об'єкт, можна подивитися умови кредитування, розрахувати платежі за іпотекою, подати заявку для попереднього схвалення. Також подати заявку на кредит або отримати детальну консультацію можна у відділі продажів конкретного забудовника, з яким працює банк, або в наших відділеннях. Видаємо кредити ми дуже швидко. Фактично за два дні з моменту отримання заявки й пакету документів.

А які потрібні документи?

Паспорт, ідентифікаційний код і лист від забудовника про вартість нерухомості, що купується. Додаткового забезпечення щодо кредиту не потрібно, в заставу банк бере майнові права на нерухомість, яка будується, що ще більш спрощує процес оформлення кредиту.

Справді просто! Розкажіть про умови кредитування.

Ми кредитуємо на термін до 20 років і з початковим внеском від 20%. Ставки кредитування залежать від обраного житлового комплексу, початкового внеску та терміну кредитування. Ставки стартують з 0,01% на перший рік. Крім того, ми максимально полегшили все початкові витрати для позичальника: нам не потрібна оцінка й страховка позичальника.

Чим іпотечний кредит кращий від розстрочки, яку пропонують забудовники?

Тут багато переваг як для позичальника, так і для девелопера. Насамперед це відсутність прив'язки суми кредиту до курсу долара – всі борги фіксуються в національній валюті, на відміну від розстрочки, де платежі прив'язані до курсу долара, що може істотно збільшити кінцеву вартість нерухомості для покупця. Друга перевага – термін кредиту: наша іпотека на 20 років, забудовник ж дає розстрочку максимум на 3 роки, що призводить до великого фінансового навантаження. Ще одна перевага – перехід права власності на нерухомість до покупця, оскільки в разі розстрочки це не відбувається до виплати повної вартості нерухомості. Також необхідно сказати про перевагу іпотеки для девелопера – він не відволікає вільні грошові ресурси на розстрочку, що пришвидшує його темпи будівництва.

Так, дуже оптимістично! Можете дати пораду нашим читачам: з чого почати, щоб знайти своє житло в кредит?

Ви повинні пам'ятати, що іпотека – найшвидший спосіб вирішити житлову проблему. Якщо Ви вже вибрали житловий комплекс, в якому хочете жити, спитаєте у відділі продажів, чи є у них кредитні програми банків. Якщо ще не вибрали, зайдіть на нашу іпотечну карту й підшукайте прийнятну квартиру в кредит.

Оригінал матеріалу читайте тут