Що обрати: авто в кредит чи лізинг?

Придбання автівки в лізинг та банківське кредитування розвиваються досить активно, при цьому, лізингових компаній набагато більше порівняно з банківськими установами, що кредитують придбання автомобілів. 

Про це розповів Сергій Кіпоренко, керівник напрямку автокредитування ГЛОБУС БАНКУ.

За 5 місяців 2024 року частка продажів нових автівок лізинговими компаніями складає 30%, на банківські установи припадає до 70% нових авто від загальної кількості кредитних продажів. На ринку вживаних авто ситуація протилежна: 70% автівок реалізується лізинговими компаніями та лише 30% через банки.

Банкір вважає, що таке співвідношення збережеться надалі, адже ринок вживаних авто в рази перевищує ринок нових автомобілів. Крім того, політика лізингових компаній більш лояльна, як до стану вживаної автівки, так і до переліку вимог до клієнтів. Водночас банки, враховуючи низку ризиків при кредитуванні сегмента вживаних авто, більш обережні до даного ринку: вони схильні кредитувати, коли продавцем вживаного автомобіля є юридична особа, приміром, автосалон. До того ж продаж таких автівок зазвичай супроводжується нотаріальним посвідченням договорів застави, що є додатковими витратами для позичальника.

“На даний час банки готові фінансувати придбання авто, вік яких на дату закінчення терміну кредитування не перевищуватиме 10-12 років, з мінімальним першим внеском від 20% вартості та без обов’язкового нотаріального посвідчення договорів застави. Додатково деякі банки вже готові фінансувати клієнта, коли продавцем є не лише юридична, а й фізична особа”, — деталізував Сергій Кіпоренко.