У 2023 році близько 25% всіх автокредитів було видано на електрокари та гібридні авто вартістю 30-45 тис. $

У 2023 році близько 25% всіх автокредитів було видано на електрокари та гібридні авто вартістю 30-45 тис. $. 

Про це повідомив Сергій Кіпоренко, керівник напрямку автокредитування ГЛОБУС БАНКУ. Крім того, як розповів експерт, понад 20% автокредитів припадає на преміум авто за ціною від 80 тис. $, близько 15% кредитів було видано на придбання автівок за ціною 18-20 тис. $.


“У 2024 році співвідношення кількості придбаних в кредит нових автомобілів може дещо змінитися: завдяки виходу на ринок нових гравців, збільшенню кількості кредитних пропозицій з більш лояльними та гнучкими кредитними умовами, які дають змогу більшій кількості громадян стати власниками нових авто, частка автомобілів за ціною 18-20 тис. $ може зрости до 20-25%. Водночас завдяки великій кількості дилерів-продавців електромобілів очікується збільшення попиту саме на електрокари. Наразі в Україні вибір таких авто доволі широкий, переважну більшість якого складають нові автомобілі, імпортовані з Китаю”, - прогнозує експерт.  

На думку банкіра, у 2024 році найбільш затребуваними будуть ті автобренди, які враховують кілька важливих для позичальника аспектів:

  1. Гнучкість, варіативність умов придбання (наприклад, спільні програми банків та автодилерів) у співвідношенні із загальною вартістю автомобіля;
  2. Широкий модельний ряд під різні фінансові можливості;
  3. Наявність розгалуженої мережі сертифікованого автосервісу;
  4. Якісні характеристики автомобіля зіставні з його ціною;
  5. Можливість через 3-5 років продати автомобіль зі збереженням до 40-50% його початкової вартості.

“Слід також додати важливу деталь: все більше покупців зорієнтовані на придбання як повністю електричних машин, так і гібридів. І тому популярність того чи іншого бренду залежатиме ще й від його “потрапляння” в потреби покупця та прийнятної ціни”, -  підкреслив він.


Фахівець вважає, що попри жорсткі воєнні умови економіка Україна динамічно розвиватиметься, що безумовно позначиться й на сегменті автокредитування. 

“З певною обережністю можна розраховувати на те, що у 2024 році умови придбання автомобілів стануть ще більш лояльними для позичальника, відповідно може зрости кількість придбаних авто в кредит”, - підсумував Сергій Кіпоренко.