У 2024 році кількість нових депозитних вкладів може зрости на 20-25%

У 2024 році за сприятливих економічних умов кількість нових депозитних вкладів порівняно з 2023 роком може зрости на 20-25% і більшість з яких (понад 40-45%) розміщуватимуться на термін від 3 міс. до 6 міс. Кількість вкладів тривалістю від 9 міс. до 1 року може скласти до 35% від загальної кількості нових депозитів. Частка валютних вкладів очікується на рівні 15-18%, а гривневі депозити з терміном від 1 року і вище можуть скласти від 5% до 7%.

 

Про це розповів Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ.

У сегменті валютних депозитів, як вважає банкір, протягом 2024 року спостерігатиметься певна стагнація: середні ставки за доларовими вкладами навряд чи опустяться нижче 1,8% річних, а середні ставки за вкладами у євро не перевищать 1,5% річних.


“Банки акцентовано розвиватимуть саме гривневі депозити, пропонуючи клієнтам пристойний дохід, який з лишком перекриватиме інфляцію”, - підкреслив фахівець. 


Він не виключає, що наступного року при зниженні темпів інфляції з прогнозованих майже 10% до 7-5% ставки за гривневими депозитами можуть скоротитися до 12-10% річних, однак “чистий” прибуток вкладників (з урахуванням інфляції та обов’язкових комісій) буде досить високим - на рівні 4-5%, що майже у 2,5-3 рази перевищить дохідність валютних депозитів.


“Позитивна динаміка в економіці спонукатиме регулятора до подальшої корекції облікової ставки та відсотків за 3-місячними депсертифікатами. У наступному році розмір облікової ставки може максимально наблизитися до “довоєнного” рівня - до 10-12%. Відповідно ставка за 3-місячними депсертифікатами також може знизитися орієнтовно до 16-15%. Відтак рівень дохідності за гривневими вкладами може скоротитися в середньому на 3-4% річних. Однак найбільш важливим для клієнтів залишатиметься “чистий” прибуток. Якщо він “перекриватиме” інфляцію щонайменше на 4-5%, то кількість вкладників і надалі зростатиме”, - сказав Дмитро Замотаєв. 

 

Щодо загальних (базових) чинників, що впливатимуть розвиток депозитних вкладів у 2024 році, то, на думку банкіра, ними стануть:

1) Динаміка економічного розвитку (зростання ВВП, розвиток малого та середнього бізнесу, зростання доходів громадян тощо);

2) Розвиток експорту як важливого джерела отримання валютного виторгу та поповнення міжнародних валютних резервів;

3) Обсяг  та системність міжнародної фінансової підтримки;

4) Хід бойових дій та наслідки війни для країни (звитяги ЗСУ у звільненні українських територій, успішна протидія ворогові);

5) Максимальна ефективність ухвалених економічних та політичних рішень.


“У 2024 році розвиток банківської системи, буде нерозривно пов’язаний з економічними процесами в країні та обставинами війни, які зараз врахувати майже неможливо. Та згідно з офіційними економічними прогнозами варто розраховувати на подальший прогрес депозитного напрямку”, - резюмував Дмитро Замотаєв.