У 2024 році комерційні банки активізують власні кредитні програми

У 2024 році комерційні банки сконцентруються на реалізації власних програм автокредитування, іпотеки та кредитування малого та середнього бізнесу.

Таку думку висловила Олена Дмітрієва, перша заступниця голови правління ГЛОБУС БАНКУ.

Як зауважила банкір, цьому сприятиме суттєве зниження облікової ставки (у 2023 році ставка скоротилася з 25% до 15%), що дало змогу банкам залучати більш “дешеві” ресурси, поновити заморожені війною кредитні програми та впроваджувати принципово нові напрямки кредитування. 

Експертка припускає, що за максимально сприятливих економічних умов у 2024 році варто очікувати подальше зниження облікової ставки до 14-12%. Саме це спонукатиме комбанки до більш активного розвитку кредитних програм за більш привабливими умовами для клієнтів. Так у 2024 році зниження ставок залежно від виду кредиту, терміну його сплати та початкового внеску може скласти від 2% до 4%.  

За її даними, починаючи з другого півріччя, середнє зниження ставок за банківськими кредитами залежно від терміну погашення та розміру першого внеску вже склало 4%. Зокрема ставки за іпотечними кредитами впали в середньому на 3% (головним чином йдеться про кредити за партнерськими програмами девелоперів та банків на первинному ринку житла), ставки за автокредитами на нові автомобілі знизилися на 3-5%, а ставки за споживчими кредитами на придбання товарів широкого вжитку скоротилися в середньому на 4%.

“Запит громадян на той чи інший вид кредиту за прийнятними умовами є майже невичерпним. У 2024 році будь-які позитивні зміни в кредитних умовах будуть зумовлені виключно економічними чинниками”, - резюмувала Олена Дмітрієва.