У 2024 році найбільш популярними будуть вклади від 50 тис. грн до 100 тис. грн

У 2024 році найбільш популярними будуть вклади від 50 тис. грн до 100 тис. грн, які в загальній структурі депозитів складуть понад 50%. За ними слідом депозити від 100 тис. грн до 200 тис. грн (близько 25%), вклади на суму до 50 тис. грн складуть близько 15%, частка депозитів від 200 тис. грн до 500 тис. грн не перевищить 10%.

 

Крім того, як розповів Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ, очікується зростання кількості вкладів з можливістю дострокового розірвання угоди (з наявних 10% до 15-18%), а також депозитів з поповненням рахунку (із 7% до 10-12%).


“Громадяни вже готові розміщувати кошти на більш тривалі терміни, однак зростає кількість тих, хто прагне додатково убезпечити себе від можливих форс-мажорних обставин, відкриваючи вклади з можливістю дострокового зняття коштів, хоч і з меншим прибутком”, - наголосив експерт.


За його прогнозом, за сприятливих економічних обставин, пік активності з відкриття депозитів може припасти на січень-лютий, травень-червень та вересень-жовтень: такі періоди активності є типовими для сегмента депозитів. І “пікові” періоди збігатимуться з можливими новими рішеннями регулятора про зменшення облікової ставки та ставки за депозитними сертифікатами.   

“Зазвичай зв’язка “депозити-кредити” завжди є яскравим свідченням реальної ситуації в економіці країни. Звісно, що 2024 рік не буде простим чи в глобальному сенсі “проривним”. Однак саме наступного року за вагомої підтримки міжнародних партнерів варто очікувати поступовий розвиток економіки. Попри війну та пов’язані з нею застороги, у питанні розвитку депозитів комерційні банки, як і їхні клієнти налаштовані зі стриманим оптимізмом. Україна розвиватиметься, долаючи всі труднощі, крок за кроком наближаючи Перемогу над ворогом”, - підсумував Дмитро Замотаєв.