У 2024 році очікується розвиток депозитних гривневих програм терміном до 1,5-2 років

У 2024 році економічна ситуація в країні може сприяти розвитку депозитних гривневих програм з поступовим “виходом” на більш тривалі терміни - до 1,5-2 років. Однак у першому кварталі ситуація залишатиметься на рівні жовтня-грудня 2023 року з домінуванням короткострокових депозитів від 3 міс. до 6 міс., частка яких в загальній структурі вкладів складе понад 50%. 

Таку думку висловив Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ.

Банкір зауважив, що наразі створена оптимальна кон’юнктура для подальшого розвитку банківських депозитів. Попри грудневе зниження ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами до 19%, ставки за гривневими вкладами залишаються максимально вигідними для клієнтів - залежно від терміну розміщення вони складають в середньому 14-14,5% річних. Однак вже з другої половини місяця комбанки можуть знизити дохідність депозитів в середньому на 0,5-1,5%: до 13,5-14% річних на вклади до 6 міс., до 13-13,5% річних на вклади від 9 міс. до 1 року.

“З огляду на отримуваний дохід та чистий прибуток гривневі депозити залишатимуться найбільш привабливим інструментом для збереження і примноження коштів громадян”, - підкреслив Дмитро Замотаєв.