У 2024 році розвиток банківського кредитування напряму залежатиме від розміру облікової ставки НБУ та від ефективності державних кредитних програм

У 2024 році розвиток кредитування напряму залежатиме від розміру облікової ставки НБУ та ефективності державних кредитних програм, зокрема іпотечної програми “єОселя”, програми пільгового кредитування малого та середнього бізнесу “5-7-9”, кредитування ОСББ за програмою “Енергодім” тощо.

Про це на Архітектурно-будівельному BUSINESS FORUM “Відбудова України. Модернізація та трансформація розповів Сергій Мамедов, голова правління ГЛОБУС БАНКУ.


Експерт зауважив, що за сприятливих економічних і “воєнних” умов, до кінця 2024 року облікова ставка може знизитися до 15%, що може призвести до зменшення відсоткового навантаження на позичальників. Крім того, важливим для нарощування кредитування стануть спеціальні програми з відшкодування відсотків за кредитами в рамках державних кредитних програм. 


Банкір нагадав, що для підприємців-учасників державної програми пільгового кредитування “5-7-9” діють спеціальні програми Київської міської державної адміністрації та Київської обласної державної адміністрації, за якими компенсація відсотків за кредитними договорами складає 99% і 100% відповідно.

 

За його даними, завдяки компенсаторним програмам впродовж 2023 року кількість підприємців в Києві та Київській області, що скористалися програмою пільгового кредитування “5-7-9”, зросла майже на 20%.

“Звісно, що такі програми стимулюють МСБ до активного розвитку через участь в держпрограмі кредитування. Іншими словами, відшкодування відсотків опосередковано є драйвером розвитку банківського кредитування”, - підсумував Сергій Мамедов.