У 2024 році ставки за спільними іпотечними програмами банків і девелоперів можуть знизитися до “довоєнного” рівня

У 2024 році ставки за спільними іпотечними програмами банків і девелоперів можуть знизитися до “довоєнного” рівня, і залежно від терміну погашення кредиту складуть від 3% до 16%.

Таку думку висловила Олена Дмітрієва, перша заступниця голови правління ГЛОБУС БАНКУ.

За її словами, у 2023 році завдяки суттєвому зниженню облікової ставки з 25% до 15% та резапуску державної іпотечної програми “єОселя” були закладені основи для активного розвитку банківських іпотечних продуктів з важливим акцентом на придбання житла на стадії зведення. 

Вона нагадала, що у вересні минулого року ставки за спільними програмами банків і девелоперів житла вже скоротилися на 3%, і залежно від першого внесу та терміну погашення складають в середньому від 7% до 19%. 

“Розвиток економіки, зниження інфляційного тиску дали змогу регулятору суттєво знизити облікову ставку, що фактично спонукало комерційні банки до розвитку кредитних продуктів та іпотеки зокрема. Водночас у 2024 році очікується поступова переорієнтація “єОселі” на первинний ринок, що може значно посилити “іпотечну” конкуренцію на первинному ринку, а іпотечні програми стануть більш гнучкими та привабливими для потенційних покупців житла”, — зазначила Олена Дмітрієва.