Українці отримали нові можливості на ринку грошових переказів

Глобус Банк стає серйозним гравцем на ринку.

 

Глобус Банк – серйозний гравець на ринку грошових переказів. Навіть у період карантину він активно розвиває власний унікальний продукт – міжнародну платіжну систему ГЛОБУС, розширюючи її можливості та наповнюючи новими видами операцій. Ми запитали в експертки ринку Олени Корнєвої про плани розвитку міжнародної платіжної системи ГЛОБУС та перспективи даного ринку послуг.

 

Які послуги надає система? Чим вона цікава клієнту?

 

Міжнародна платіжна система ГЛОБУС – це універсальний продукт, який дає можливість клієнту в одному місці переказати гроші родичам по території Україні і поповнити будь-яку картку, емітовану будь-яким українським банком. Клієнт також має змогу відправити переказ за кордон, наприклад, у Молдову. Банк сприяє розвитку системи ГЛОБУС, постійно розширюючи її сервіси та напрямки переказів. Це продукт, який зрозумілий клієнту і водночас простий у використанні.

 

Чи працювали відділення Глобус Банку з грошовими переказами з березня по травень?

 

Наші відділення працювали у звичайному режимі, дотримуючись усіх норм та вимог безпеки. Ми використали карантинні умови собі на користь, акумулювавши та скерувавши сили у проєкти. Так, у травні ми запустили зручний сервіс – поповнення будь-якої картки будь-якого банку України.

 

У липні система ГЛОБУС дала нашим учасникам змогу працювати з новим видом операцій – реєстровими переказами від юридичних осіб на користь фізичних осіб. Цей сервіс дуже корисний. Шляхом зарахування на будь-яку карту, емітовану будь-яким банком України, через реєстрові перекази можна виплачувати заробітну плату, дивіденди, страхові відшкодування й кредитні кошти, відшкодування за паї чи оплачувати виконану роботу. Роботодавець може розрахуватися із сезонними робітниками, а фермери, молокозаводи та різноманітні оптовики можуть використовувати цей сервіс для зручних розрахунків з приватними постачальниками зерна, молока, ягід тощо.

 

Усі ці послуги доступні як у відділеннях ГЛОБУС БАНКУ, так і у пунктах учасників системи ГЛОБУС, з якими можна ознайомитись на її сторінці.

 

Які вимоги до ідентифікації клієнта, що користується послугами системи ГЛОБУС?

 

За законом, якщо клієнт здійснює операцію переказу до 5000 грн, ідентифікація не потрібна. Більшу суму можна переказати тільки з паспортом або документом, що його замінює. Наші працівники відділень надають клієнтам вичерпну інформацію до здійснення операції, інформуючи про тарифи та умови відправки і виплати переказів. Для нас кожен клієнт – це VIP-клієнт, тому ми щодня працюємо над поліпшенням рівня обслуговування.

 

Хто є учасниками системи ГЛОБУС і яка їхня роль?

 

Платіжна система ГЛОБУС – це перш за все наші партнери та клієнти, які її розвивають і вдосконалюють. Нині учасниками системи ГЛОБУС є 16 банків та небанківських фінансових установ – як резидентів, так і нерезидентів (Чехія, Молдова, Грузія). Їхні відділення забезпечують широку мережу пунктів відправки та виплати грошових переказів.

 

Чи вплинув карантин на ринок міжнародних переказів? Які ваші прогнози?

 

Звичайно ж, негативні наслідки карантину є. За оцінками регулятора, цього року обсяги переказів від трудових мігрантів зменшаться до 10 млрд доларів порівняно з 12 млрд доларів торік. Але це буде частково компенсовано тим, що люди не так часто їхатимуть на відпочинок за кордон.

 

Наш фінансовий сектор не вперше стикається з кризою в Україні. Головне в такий період – обрати правильний вектор розвитку. Так, у багатьох країнах поки що діють певні обмеження. Наприклад, у наших партнерів у Грузії пункти прийому та виплати переказів готівкою наразі не працюють. Та ми продовжуємо активно розширювати мережу учасників міжнародної платіжної системи ГЛОБУС. Навіть у цей складний період система поповнилась чотирма новими учасниками (два банки та дві небанківські фінансові установи), що мають велику мережу відділень і терміналів cамообслуговування. При послабленні карантину ми забезпечимо нашим клієнтам найпопулярніші коридори переказів та зручний сервіс для здійснення як готівкових, так і безготівкових переказів.