У 2012 році банки будуть активніше пропонувати оформити авто в лізинг - експерти.

prostobank.ua

 

У 2012 році банківські підрозділи будуть активно розвивати програми з авто лізингу, - прогнозують експерти. При цьому банки не будуть відмовлятися і від класичного автокредитування.

За словами експертів, в 2012 році банки зацікавлені в програмах по авто лізингу для населення більше, ніж у просуванні автокредитування.

"Лізинг цікавіший банку - набагато простіше стягнути заставу в разі неможливості платити з боку лізингоотримувача", - пояснює Володимир Пашкін, начальник департаменту роздрібного бізнесу банку "ГЛОБУС ".

Проте сильна конкуренція на ринку і недостатня фінансова грамотність українців не дозволить банкам відмовитися і від класичного автокредитування.

"Культура користування лізинговими програмами в Україні дуже низька, так як на перший погляд лізинг здається дорожче кредиту. На мій погляд, з огляду на ці фактори, і те, що на банківському ринку України дуже сильна конкуренція, і боротьба за клієнта розгортається неабияка, банки будуть розвивати лізинг і кредитування паралельно", - вважає Володимир Пашкін.

"Виходячи з поточної ринкової ситуації, можна зробити висновок, що лізинг і кредитування будуть розвиватися паралельно", - погоджується Євген Сущенко, начальник дирекції продуктового маркетингу Євробанку .

Втім, згортати програми з класичного автокредитування, пропонуючи натомість лізинг, будуть переважно великі банки - вважають експерти.

"Найімовірніше, це будуть банки, які в посткризовий період вирішили скоротити або згорнути програми автокредитування. Банки, які або не розвивали в себе напрямок автокредитування, або тільки починають виходити на цей ринок, швидше за все, скористаються неактивністю великих банків і будуть займати цю нішу", - вважає Людмила Золотарьова, генеральний директор VAB Лізинг.

При цьому експерти акцентують увагу на перевагах лізингу для позичальника.

"У розумінні клієнта лізинг та кредит - це конкуруючі пропозиції, хоча це принципово різні продукти. Кредит - це гроші, а лізинг - повний комплекс послуг з придбання, страхування, супроводу та сервісного обслуговування автомобіля. Звичайно, за повного комплексного обслуговування лізингові платежі виглядають дорожче. Але якщо відняти вартість витрат, які в будь-якому випадку виникнуть при придбанні автомобіля (страховка, реєстрація, техобслуговування й ін.), а також врегулювання всіх гарантійних і негарантійних ремонтів, страхових випадків, вартість лізингу буде еквівалентною, а іноді навіть і нижче вартості кредиту, - говорить Людмила Золотарьова. - Також одне з побоювань клієнтів - це те, що реєстрація автомобіля відбувається на ім'я лізингової компанії, і клієнт не зможе продати автомобіль. Слід зазначити, що кредит також не передбачає такої можливості без згоди банку, незважаючи на те, що автомобіль зареєстрований на ім'я власника".

"Дійсно перевагою можна вважати відсутність клопоту у клієнта при згаданому вище оформленні, страхуванні та технічному обслуговуванні автомобіля. При лізингу всі ці витрати включені в щомісячний платіж. Оформлення, страховку, технічне обслуговування автомобіля проводить лізингова компанія. Клієнтові потрібно лише в зазначений час надати автомобіль лізинговій компанії", - продовжує Володимир Радько, начальник відділу альтернативних каналів продажів Банку Кіпру .