Які депозити будуть найбільш затребуваними у 4 кварталі 2023?

У четвертому кварталі 2023 року найбільш популярними у громадян будуть гривневі депозити з терміном розміщення від 3 міс. до 6 міс.


Про це розповів
Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ.
За словами експерта, після зниження облікової ставки з 22% до 20% у найближчий місяць понад ⅔ комбанків запустять нові депозитні продукти за зниженими ставками. За його розрахунком, середні ставки за вкладами терміном від 3 міс. до 6 міс. складуть 15%, а ставки за вкладами від 9 міс. до 1 року орієнтовно зупиняться на позначці 14-15% річних.


Проте, як твердить фахівець, зниження ставок аж ніяк не означає скорочення “чистого” прибутку, який може становити до 4-5% на вклади з розміщенням від 3 міс. до 6 міс., та до 5% на вклади до 1 року.


“Економічна кон’юнктура в Україні зараз є досить сприятливою. Зокрема це стосується розвитку всіх сфер економіки, що дало змогу НБУ суттєво покращити макропрогноз, згідно з яким зростання ВВП у 2023 році може перевищити 3%. Крім того, для збереження та примноження наявних коштів для громадян дуже важливим є суттєве сповільнення інфляції до 8,6% у річному вимірі. А системна і тривала макрофінансова підтримка України фактично “цементує” державний бюджет. Іншими словами, ризики, що вкладені кошти “проковтне” інфляція наразі мінімальні. Натомість є чудова нагода отримати пристойний пасивний прибуток, розмістивши кошти на депозитах”, - підкреслив він. 


Дмитро Замотаєв звернув увагу на те, що в наявних економічних умовах у четвертому кварталі порівняно з третім кварталом зростання кількості нових гривневих депозитів може скласти до 12%, а частка вкладів терміном від 3 міс. до 6 міс. може перевищити 60% від загальної кількості нових депозитів.


На його думку, найбільш активними місяцями для відкриття гривневих вкладів стануть жовтень та листопад. Він нагадав, що у грудні можливе подальше зменшення розміру облікової ставки ще на 2-3 в.п. (до 18-17%), що, без сумніву, вплине на рівень дохідності депозитів.


“Очікується, що у найближчі місяці дохідність депозитів продовжить знижуватись, що спонукатиме громадян відкривати вклади саме зараз - поки ставки максимально привабливі”, - резюмував Дмитро Замотаєв.